Спеціальні потреби

Буш та Путін обговорили питання розміщення системи ПРО


Президент Російської Федерації Володимир Путін запропонував, щоб питанням європейського захисту займалися країни НАТО, і фактично відхилив запропоновану Сполученими Штатами ідею розгорнення елементів системи ПРО в Європі.

Після переговорів в американському штаті Мейн Путін сказав, що він не бачить потреби встановлювати елементи американської системи протиракетної оборони у Польщі та Чехії, на що Буш відповів, що ці дві країни є невід'ємною частиною його плану. Втім, американський президент не заперечував цілковито позиції Путіна сказавши, що вона є щирою та інноваційною.

Плани російського лідера зводяться до того, щоб до цього проекту були залучені НАТО та інші європейські країни, а також, щоб деякі частини системи ПРО дислокувалися в Азербайджані. До того ж офіційна Москва говорить, що при необхідності можна було б також збудувати новий протиракетний комплекс на півдні Росії.

Крім всього іншого обидва лідери продемонстрували спільну позицію щодо Ірану, наголосивши на необхідності співпраці в напрямку, який би змусив Тегеран призупинити свою програму збагачення урану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG