Спеціальні потреби

Членство в НАТО залишається головною метою України


У штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу оприлюднено план дій на 2007-ий рік. План встановлює завдання, які органи влади України зобов’язуються виконати протягому року. Вони стосуються питань внутрішньої та зовнішньої політики, безпеки та рефорування збройних сил.

Членство в НАТО залишається стратегічною метою України. Про це йдеться в англомовній версії Цільового плану Україна – НАТО на поточний рік. План розміщено на офіційній сторінці альянсу в Інтернеті. Документ був схвалений українським урядом на початку місяця, але щойно опублікований.

Протягом року Україна взяла на себе зовбовязання виконати майже 300 заходів, що на чверть менше, ніж торік. Більшість із них стосуються реформування у сфері оборони, економіки, права. Лише п’ята частина із заходів – суто військового спрямування. Зокрема це й декілька навчань, спільних із підрозділами країн-членів альянсу.

Тим часом прогресивні соціалісти почали збирати волонтерів для участі в акціях протесту проти військових навчань “Сі-Бриз 2007”. Маневри, в яких планується участь підрозділів 13 країн, зокрема й членів альянсу, мають початися 9-го липня на полігоні Широкий Лан поблизу Миколаєва. Як повідомляють російські ЗМІ, політична партія, яку очолює Наталія Вітренко, збирається залучити до акцій мешканців сусідніх областей.

Минулого року після протестів лівих сил, навчання скасували, оскільки Рада не дала формального дозволу на їх проведення. Однак нині Міністерство оборони провело всі необхідні процедури для огранізації маневрів.

Пропри зусилля влади, в середині країни підтримка членства України в альянсі залишається на низькому рівні. Майже 60% громадян, опитаних у червні соціологічною службою Центру імені Разумкова, виявилися противниками цієї ідеї. Близько 30% українців тією чи іншою мірою підтримують приєднання своєї країни до НАТО. Минулого року президент і прем’єр домовилися, що вступ України до алянсу може відбутися за наслідками всеукраїнського референдуму з цього питання.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG