Спеціальні потреби

Президент Буш втрачає підтримку населення


Іракська кампанія коштує Президентові Бушу не лише рейтингів серед американського населення. За останніми даними рейтинг популярності президента опустився з 30% до 26%. А цього тижня президент втратив і підтримку двох впливових сенаторів-республіканців, які закликали адміністрацію змінити курс в Іраку.

Один із цих сенаторів Ричард Луґар – найдосвідченіший голос у американській зовнішній політиці:

“Ми переоцінили те, чого можуть досягти військові. Ми поставили перед собою нереальні цілі, і ми не врахували у регіональному масштабі наслідків наших дій”.

А колега Луґара – Джордж Войнович оприлюднив листа з рекомендацією до президента опрацювати план поетапного виведення військ з Іраку:

“Я сподіваюся, що чимало моїх колег, у той чи інших спосіб, сказали б президентові, що часу в нас залишилося обмаль”.

Однак адміністрація закликає законодавців не поспішати з висновками про успіх чи невдачу президентської стратегії в Іраку, оскільки план збільшення американських військ у цій країні щойно завершився 15 червня. Зокрема представник Білого дому Тоні Сноу зазначив:

“Минуло менше двох тижнів наймасштабнішої військової операції з часу інтенсивних бойових дій”.

Військовий аналітик Ентоні Кордесмен і критик політики Президента Буша в Іраку цим разом погоджується, що зарано говорити про поразку стратегії адміністрації:

“Відверта оцінка іракської поліції, іракської армії, вказує на те, що для того, аби дійсно оцінити їхню роботу, необхідно проявити терплячість і зачекати до 2008-го року. Зрештою вона може виявитися неприйнятною”.

Демократи, як очікується, в липні знову спробують винести питання іракської кампанії на обговорення Конгресу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG