Спеціальні потреби

У США 25 мільйонів дітей мають надмірну вагу


Благодійний фонд Роберта Вуда Джонсона оголосив про намір пожертвувати 500 мільйонів доларів на боротьбу з ожирінням серед дітей. Це – найбільший донорський внесок від неурядової організації на проект у сфері охорони суспільного здоров`я в історії Сполучених Штатів. “Забагато грошей”, – скажете ви? У фонді кажуть, що це набагато менше, ніж 14 мільярдів доларів, які щорічно витрачають на лікування дітей з надмірною вагою.

Ожиріння серед дітей – глобальна проблема. За оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров`я, понад 20 мільйонів дітей у світі у віці до п'яти років мають зайву вагу. У США ожиріння – майже епідемія. Понад третини всіх дітей та підлітків Америки, або 25 мільйонів – надмірно товсті. І ці діти мають високий ризик захворіти на діабет, артрит, рак, мати проблеми із серцем пізніше в їхньому житті. Вони ризикують рано померти або стати інвалідами.

Фонд прагне привернути увагу уряду, адміністрацій шкіл, батьків, громад і всм разом знайти вихід із цієї проблеми. Також фонд закликає школи давати на обід більш здорові страви, заохочувати дітей грати в рухливі ігри та займатися спортом. Серед численних проектів є й такі прості, як прогулянка кожної середи після обіду для наймолодших школярів.

Вживання їжі, яка має високий вміст цукру та жирів і низький вміст корисних речовин, а також більш сидячий спосіб життя стали глобальною проблемою. Всесвітня Організація Охорони Здоров`я прагне значно зменшити проблему зайвої ваги серед дітей до 2015-го року. А за цей час Фонд Роберта Вуда Джонсона сподівається привчити американські родини вести більш здоровий спосіб життя.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG