Спеціальні потреби

Політичний скандал навколо міністра юстиції США


Нових обертів набирає політичний скандал, що розгорівся навколо міністра юстиції і головного прокурора США Альберто Ґонсалеса. Скандал почався зі звільнення восьми федеральних прокурорів наприкінці минулого року і бажання замінити решту федеральних прокурорів незабаром. Додала ажіотажу інформація про те, що міністр юстиції вирішив звільнити всіх прокурорів після зустрічі у жовтні 2006 року з Джорджем Бушем.

Представники Демократичної партії у Конгресі вже назвали такі дії грубою політичною спробою Білого Дому вплинути на формування персонального складу прокуратури США з метою призначення лояльних до себе людей.

Сенатор і можливий кандидат у Президенти США від демократичної партії Гілларі Клінтон говорить, що міністр юстиції і головний прокурор Альберто Ґонсалес повинен подати у відставку:

“Головний прокурор, здається, плутає свою попередню роль особистого адвоката президента з обов’язками захищати судову систему країни і бути адвокатом нації. Він повинен подати у відставку”.

Звільнені федеральні прокурори свідчать про політичний тиск, який на них чинили. Дейвид Іґлесіас заявив, що йому телефонував сенатор-республіканець, і примушував його подати обвинувачення на представників Демократичної партії з його округу.

Клінтон заявляє, що у них є докази прихованих політичних ігор, а також політичного тиску та втручання у роботу прокурорів. Вона не єдина, хто вимагає відставки Прокурора Ґонсалеса. Інші сенатори також вважають такі дії Міністерства правосуддя зловживанням довірою і використанням влади у власних цілях.

Альберто Ґонсалес поки не збирається подавати у відставку і говорить, що у його діях немає жодного політичного підтексту, хоча і погоджується, що деякі помилки були допущені.

Найбільш промовистим у цій ситуації є відсутність коментарів від республіканців, однопартійців Джорджа Буша. Сенатор Джон Корнин лише закликав до справедливого слідства.

Але найбільше запитань у справі з прокурорами викликає роль у ній Президента Буша і його головного радника Карла Роува. Гілларі Клінтон каже, що Президент Буш повинен чітко знати що він говорив і що він робив. А Карл Роув – однозначно в курсі справ і повинен все пояснити Конгресу і країні.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG