Спеціальні потреби

Тарасюк вважає дії коаліції невмотивованими


Ставлення правлячої коаліції до кандидатури Володимира Огризка є проявом коаліційної обмеженості. Так вважає екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Kолишній очільник зовнішньополітичного відомства України прокоментував заяву Прем’єра Віктора Януковича про негативну налаштованість Антикризової коаліції до поданої президентом кандидатури на посаду міністра закордонних справ.

Представники Антикризової коаліції не сприймають кандидатури Володимира Огризка і Віктора Короля, яких президент подав на посади міністра закордонних справ та голови СБУ. Про це заявив, перебуваючи в Донецьку, Прем’єр-міністр України. Як зазначив Віктор Янукович, “попереднє опитування депутатів засвідчило, що більшість із них налаштована негативно з найрізноманішніших причин”. Втім, як він додав, стосовно цих кандидатур у коаліції планується дискусія, і остаточно питання вирішать наступного тижня.

Ще раніше член фракції Партії регіонів Ганна Герман висловила думку, що президент, з її погляду, не вельми зацікавлений у призначенні Огризка міністром закордонних справ, оскільки не веде про це переговорів із коаліціянтами.

“Ви знаєте, як підписують угод і як поводиться Ющенко, коли він насправді чогось хоче. Зараз ми такого не бачимо”, – сказала Герман журналістам, додавши, що коаліція голосуватиме за того міністра, у якому насправді буде зацікавлений президент.

А тим часом глава держави закликав Верховну Раду не влаштовувати політичного шоу і нарешті визначатися з рішенням щодо поданих ним кандидатур. Про це Віктор Ющенко заявив у Києві, наголосивши, що консультації з Антикризовою коаліцією його Секретаріат проводив ще перед внесенням кандидатури Огризка і що певного порозуміння тоді було досягнуто.

Ситуацію невизначеності, що склалася з кандидатурою на посаду очільника закордонного відомства, прокоментував екс-міністра закордонних справ Борис Тарасюк. На думку екс-міністра, Огризко відповідає всім вимогам для того, щоб керувати зовнішньополітичним відомством; демонстроване ж коаліцією несприйняття поданої президентом кандидатури Тарасюк називає виявом обмеженості.

Борис Тарасюк каже: “Це прояв коаліційної обмеженості. Для них не важливо, хто буде найкраще захищати національні інтереси України. Для них важливо, щоб це був слухняний гвинтик. Звичайно, ні Огризко, ні багато інших відомих українських дипломатів гвинтиками не будуть”.

Коментуючи закид, висловлений Януковичем на адресу Огризка, стосовно вживання ним української мови у переговорах з росіянами, екс-міністр заявив, що цей недолік уявний:

“Це – не більше, яе створений міф. Поведінку Огризка я вважаю правильною, оскільки йшлося про організацію не якоїсь міждержавної зустрічі, чи переговорів у Москві, а про семінар, який відбувався в Києві. І Огризко, як державний службовець, використав державну мову. Я не бачу в цьому нічого дивного. Також не можу зрозуміти, як жоден російський посол, здійснюючи функції представництва своєї держави в Україні, ніколи не говорив українською мовою.

Я знаю всіх послів, починаючи з 1992 року. Жоден із них ніколи не послуговувався українською мовою, працюючи в Україні. Ви можете щось подібне уявити собі щодо посла України в Росії, якщо він буде скрізь говорити українською мовою? Тому це абсолютно необгрунтований закид на адресу Огризка, він діяв як і всі державні службовці, які мають послуговуватися державною мовою. І саме такою мовою в Україні, в Києві він і послуговувався”.

Як заявив Борис Тарасюк, якщо нинішня коаліція і уряд дбають про захист національних інтересів, то кандидатура Володимира Огризка є саме такою, що відповідає цій меті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG