Спеціальні потреби

Чи з’являться на ринку продукти з клонованих тварин


Управління з контролю за продуктами та ліками заявило, що споживання м'ясопродуктів і молока клонованих тварин є безпечним для людей.

У своєму звіті фахівці управління зазначили, що оскільки клонована худоба нічим не відзрізняється від звичайних тварин, то споживати виготовлені з неї продукти цілком безпечно.

Агентство планує винести це питання на громадське обговорення, після чого м'ясо і молоко клонованих тварин може поступити у відкритий продаж. Між тим опоненти продажу продуктів з клонів заявляють, що процес клонування не є вдосконалений і багато тварин або ж гинуть у ранньому віці, або народжуються з генетичними вадами.

Але чи готове населення купувати продукти з клонованих тварин? Згідно з нещодавно проведеними опитуваннями, більшість американців вважають клонування тварин не етичним, і не підтримують ідеї вживання клонів у приготуванні їжі.

Ідея щодо появи на полицях крамниць м'яса і молока від клонованої рогатої худоби отримує досить суперечливі відгуки.

Втім зовсім скоро покупці матимуть вибір між тим, купувати відбивні з ягняти, народженого від вівці природнім способом, чи з клонованї, як наприклад Доллі, яка була створена на основі ДНК її матері.

Учені запевняють, що м'ясо і молоко від клонів та їх потомства є безпечними для людини. Але чи готові люди «перетравити» ідею такої їжі?

Фермери роками вигодовували клонованих тварин в надії на те, що управління з контролю за продуктами та ліками дозволить їх продаж. Вони аргументували це тим, що таким чином можна отримати кращої якості м'ясо, більше молока та чудовий бекон економічно ефективним способом. Але не кожен з цим погоджується.

Керол Такер, представник Американської федерації Споживачів каже:

''Я все ще вважаю, що це поганий задум. Технології просувають ідею, яку чимало людей не сприймають''.

А нещодавнє опитування показало, що: 65 % респондентів вважають клонування тварин не етичним, а 45 % проти вживання клонів у приготуванні їжі.

Більше того існують побоювання, що клонована їжа надійде у продажі без будь-яких застережень для покупця.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG