Спеціальні потреби

Вiзит Януковича до США таки вiдбудеться


Запланований на наступний тиждень візит прем`єр-міністра України Вiктора Януковича до Сполучених Штатів все ж відбудеться. Хоча протягом дня надходила інформація про його скасування. Президент Ющенко не хотів відпускати прем`єра у закордонну поїздку без письмових зобов`язань виконувати директиви глави держави. Втім, Вiктор Янукович, хоч і з запізненням, все ж погодився поставити підпис під документом.

Ще у середу зранку запланований на наступний тиждень візит Віктора Януковича до США виглядав так же примарно, як і погода у Києві. Напередодні американського посла викликали до МЗС і сказали, що поїздка може не відбутися.

В секретаріаті президента повідомили – таку вказівку дав глава держави. Адже уряд не представив йому на затвердження так звані директиви. Це, як каже заступник голови секретаріату президента Олександр Чалий, документ, який визначає завдання на переоворах:

«Дехто вважав, що уряд має свою власну зовнішньополітичну компетенцію. Я думаю, хтось радив прем`єру не надавати на затвердження президенту відповідні директиви. Ми показали сценарій можливих дій. І отримали відповідний результат, який ставить крапку в цьому питанні».

В Кабміні, очевидно, не чекали, що президент може скасувати закордонний візит прем`єра. Тому Віктор Янукович, хоч і з запізненням – виконав вимогу глави держави. Експерти кажуть, що президент отримав тактичну перемогу у відстоюванні права формувати зовнішню політику держави. Говорить полiтолог Володимир Цибулько:

«Це реакція на перетягування конституційних повноважень. Це – остудження голови для активнішої роботи в середині країни – над бюджетним процесом, опалювальним сезоном».

В секретаріаті президента нагадують, що в українській історії були випадки звільнення прем`єрів за невиконання директив. Тому очікують, що Янукович у Вашингтоні говоритиме лише те, на що дав згоду президент.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG