Спеціальні потреби

Американська армія не поспішає коментувати відставку Рамсфельда


У той час, як чимало іракців привітали відставку Рамсфельда, на якого вони складають вину за ескалацію міжетнічної ворожнечі, американські військові в Іраку не поспішають коментувати його відхід.

Повідомлення про відставку Рамсфельда не викликало бурхливої реакції серед американських військовослужбовців в Іраку.Приміром полковник Ел Келі говорить так: «На цьому етапі я навіть не знаю добре це чи погано. Рамсфельд багато корисного зробив для нашої країни і для Іраку. Багато прийнятих ним рішень викликали незадоволення, але він приймав дуже складні рішення. А коли ти перебуваєш на такій посаді, твої рішення не завжди сприйматимуть позитивно, - усім не догодиш».

Однак на вулицях Багдаду народ не вірить, що з відходом Рамсфельда і зміною влади у Конгресі зміниться політика США щодо Іраку. «Я можу гарантувати, що ми не приділяємо багато уваги на цьому етапі тому, хто з американських міністрів подав у відставку. Окупація триває, і ситуація з безпекою погіршується щодня», - говорить один з пересічних чоловіків. «Рамсфельд повинен був подати у відставку ще після скандалу із в'язнями в іракській в'язниці Абу-Ґраїб. Америка нічого не зробила доброго для іракців», - додає інший.

Згідно з повідомленнями, Рамсфельд двічі подавав у відставку, однак Президент Буш кожного разу відхиляв його прохання. Втім, з наближенням кількості загиблих американців до трьох тисяч і посиленням закликів навіть серед військових до його відставки президентові, який щойно минулого тижня заявив, що Рамсфельд залишиться на своїй посаді, не залишалося нічого іншого як підшукати нового шефа Пентагону. На цю посаду Президент Буш запропонував колишнього директора ЦРУ Роберта Гейтса.

XS
SM
MD
LG