Спеціальні потреби

Італійські дослідники радять майбутнім спортсменам перевірити серце


Прийнято вважати, що захоплення спортом для молоді загалом корисне. Однак, підліткам, які планують стати професійними атлетами, дослідники з італійського міста Падуя радять перш за все перевірити своє серце. Адже існують хвороби які звичайні лікарі встановити відразу не можуть.

У 1993 році уболівальники баскетбольної команди Бостон-Селтик були шоковані падінням на майданчику, під час гри, а відтак смертю свого улюбленця Реджі Луїса. Спочатку лікарі вирішили, що причиною смерті була зупинка серця. Однак після ретельнішого огляду вони встановили справжню причину - гіпертрофічну кардіоміопатію – потовщення м’яза на вихідному тракті лівого шлуночка серця. Цей вид серцевої недостатності зустрічається не часто - в однієї на кожні 500 осіб. Утім, він небезпечний, бо невидимий. Так що перш ніж пов’язати своє життя з великим спортом, підліткам варто пройти відповідне медичне обстеження. Процедуру виявлення недуги на ранній стадії розробили впродовж 25 років досліджень вчені в італійському місті Падуя. Огляд пацієнтів у розташованому тут центрі спортивної медицини розпочинається з історії серцевих захворювань у родині. Відтак серцево судинну систему перевіряють за допомогою електрокардіограми. «Звісно, що головне зусилля спрямоване на те, щоб виявити і дискваліфікувати зі спорту потенційних хворих. Не забувайте, що спортивна діяльність для декого з них рівнозначна смерті», - говорить Ґайтано Тіне з центру спортивної медицини Падуя.

Перевірено вже 40 тисяч молодих спортсменів Італії. На думку дослідників, це допомогло зменшити небезпеку раптової смерті серед атлетів майже на 90 відсотків. «Результати вражаючі, бо доводять, що попередній медогляд служить рятувальним інструментом», - додає Ґайтано. В Італії ціна кожен такий медогляд обходиться в 40 американських доларів. А це по-кишені не кожній родині. Залишається побажати, щоб висока ціна не відбила бажання в молодих людей від спорту ще перед тим, як вони перевірять своє серце.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG