Спеціальні потреби

Гезбола знову обстріляла ізраїльтян. Перемир'я під питанням?


Попри досягнення два дні тому угоди про припинення вогню на Близькому Сході, ізраїльські війська в південному Лівані сьогодні були обстріляні ракетними та мінометними снарядами Гезболи. Повідомлень про жертви немає.

Тим часом підрозділи ізраїльської армії продовжують залишати захоплені в південному Лівані позиції. За словами начальника ізраїльського генштабу генерала Дена Галутса, сили Лівану та ООН будуть спроможні перебрати контроль над регіоном впродовж 10 наступних днів. Сили Ізраїлю залишили сьогодні захоплений минулого тижня Марджаюн. Усюди в спорожнілому місті сліди від бомб, які скинули на цю землю в ході боїв ізраїльські літаки. Тим часом дедалі більша кількість ізраїльських підрозділів повертається додому. За словами ізраїльського генерала, підпорядковані йому сили готуються передати позиції на території Лівану миротворчим силам ООН та підрозділам ліванської армії. За словами генерала, Ізраїль планує демобілізувати десятки тисяч резервістів, викликаних через конфлікт на службу в армії. Офіційні представники Лівану кажуть, що їх солдати та миротворці ООН розпочнуть за кілька днів розгорнення своїх сил у південній частині країни, як це обумовлено угодою про припинення вогню. Вже другий день поспіль тисячі переміщених війною цивільних ліванців повертаються понівеченими бомбами дорогами додому, до південного Лівану.

Тим часом президент Сирії Башар аль-Ассад заявив, що опір силам Ізраїлю законний, і що укладена мирна угода ще певний час залишатиметься ілюзорною. З такою заявою Аль-Ассад виступив сьогодні перед журналістами в Дамаску. Він заявив, що Ізраїль вже давно планував свій напад на Гезболу та Ліван. Він також дав високу оцінку бойовикам Гезболи та засудив дії президента США Джорджа Буша заявляючи, що його план створити новий близький схід провалився. Президент Ассад засудив Джорджа Буша за прихильність ідеї превентивної війни, що за словами сирійського лідера суперечить принципам миру. Своєю чергою відповідальність за нещодавній конфлікт у Лівані президент Буш складає на угруповання Гезбола та його двох ключових патронів - Сирію та Іран.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG