Актуально
- Аня Дидик
Про майбутній склад уряду Януковича
В парламенті готуються проголосувати Віктора Януковича прем’єр-міністром та затверджувати уряд. Саме про це сьогодні розмовляла Анна Дидик з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.
АД: Вікторіє, то коли може відбутися це голосування?
ВС: Добрий вечір, Аню! Власне кажучи, очікувалося, що воно буде сьогодні увечері, у другій половині дня. Однак, цього не сталося, голосування перенесли щонайменше на завтра, на п’ятницю. В першу чергу це пов’язане із переформатуванням владної коаліції. Як заявив Олександр Мороз, необхідно внести певні зміни до регламенту коаліції, яка тепер має нових членів з Нашої України. Тобто, спочатку треба організувати різні юридичні моменти, а вже після того, голосувати за Віктора Януковича. Очікується, що все ж таки в п’ятницю це відбудеться, однак, не виключено, що це доведеться знову переносити.
АД: Чи відомо, як виглядатиме коаліція?
ВС: Довкола цього було багато дискусій, дехто вважав, що це повинна бути принципово нова коаліція. Сьогодні зранку, навіть, нову назву дали, назвавши її замість антикризової, коаліцією національної єдності. Питання було в тому, чи будуть в цій коаліції комуністи. Петро Симоненко, як відомо універсал підписав, і після цього впевнено заявив, що він залишається в коаліції. Зійшлося на тому, що таки не буде оголошено про нову коаліцію, а буде все ж таки приєднання Нашої України до цієї попередньої коаліції та її певне перейменування. Отже, виглядає так, що завтра оголосять про склад нової коаліції у вигляді чотирьох фракцій, до яких входитиме Партія регіонів, соціалістична партія, комуністи та Наша Україна. Єдиний, хто до цієї коаліції входити не буде, це Блок Юлії Тимошенко, але не виключено, що будуть й інші опозиціонери з інших фракцій – зокрема, Йосип Вінський та декілька людей із Нашої України. Вони мають намір створити міжфракційне опозиційне об’єднання.
АД: Вікторіє, хто може увійти до наступного українського уряду?
ВС: Ви знаєте, це, напевно, головне питання на сьогодні. Ні в кого не виникає сумнівів, що Віктор Янукович таки буде проголосований, навіть, якщо за нього не вся Наша Україна проголосує. Але питання в тому хто ще буде українськими міністрами. Видається, що ця пауза пов’язана з остаточним затвердженням складу Кабінету міністрів, тому що коаліціянти хочуть проголосувати Януковича і відразу сформувати уряд. Вони казали, що зможуть це зробити за один день. І тому питання хто буде першим віце-прем’єром. Поки що різна інформація з цього приводу. Дехто каже, що ним може бути нашоукраїнець Петро Порошенко, а за іншою інформацією, ним все ж таки буде представник регіонів Микола Азаров, а Порошенко просто стане одним із віце-прем’єрів. Відомо, що Наша Україна отримає майже половину портфелів у нашому уряді. Зокрема, Роман Зварич дуже ймовірно сяде у крісло міністра юстиції. Зараз все це вирішується і, очевидно, завтра буде більше інформації з цього приводу.
Всі новини дня
Європа і США кажуть, що Путін «не дочекається» припинення допомоги Україні

Представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах.
Якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється.Карін Жан-Пєр
Міністри закордонних справ ЄС, щоб засвідчити свою непохитність, вдалися до незвичайної поїздки на нараду 2 жовтня у Києві, з яким досі нема авіасполучення, і де нерідко лунають сирени повітряної тривоги.
Катрін Колонна, очільниця міністерства закордонних справ Франції, окремо наголосила, що це один з сигналів «для Росії, щоб вони не розраховували на нашу втому».
«Наша рішучість у підтримці боротьби за свободу і незалежність України тверда і триватиме далі», - заявив верховний представник ЄС у закордонних справах і з питань безпеки Жозеп Борель.
Борель також скористався нагодою, щоб оголосити новий план допомоги Україні на наступний рік на суму до 5 мільярдів євро ($5,26 млрд.) з Європейської мирного фонду.
Окрім програм ЄС Україна також отримує пряму допомогу від європейських держав на двосторонньому рівні, і за підрахунками Кільського інституту світової економіки загалом Європа тепер випередила США за обсягами заявленої допомоги Україні.
Серед найбільших пакетів двосторонньої допомоги Україні стала чотирирічна програма Німеччини на суму €10,5 мільярда, а також п’ятирічна програма Норвегії (яка не член ЄС) на €6,6 мільярда.
Але Сполучені Штати залишаються найбільшим і найважливішим донором військової допомоги Україні.
У Вашингтоні заявляють про збереження підтримки України попри побоювання про подальшу долю американської допомоги Україні на тлі міжпартійних суперечок у Конгресі США.
«За Україною стоїть потужна міжнародна коаліція. І якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється. Він помиляється. І у нас незабаром буде новий пакет допомоги Україні, що покаже нашу подальшу підтримку відважного народу України. І це наш сигнал. Якщо він, тобто пан Путін, вважає, що переживе нас, то ми вважаємо, що він неправий», - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
Його родину розстріляли росіяни при спробі евакуації. В машині були маленькі діти. Відео
«Я не міг повірити, що можна добити півторамісячну дитину...» 24 лютого родина Дениса Федька намагалась евакуюватись з Херсонщини через наступ російської армії. Але росіяни розстріляли машину, в якій в тому числі було двоє маленьких племінників Дениса.
- Голос Америки
Білий дім анонсував новий пакет допомоги для України вже незабаром

Сполучені Штати незабаром оголосять новий пакет допомоги для України, щоб засвідчити свою підтримку. Про це заявила у вівторок, 26 вересня, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. Так вона прокоментувала заяву Кремля про те, що “втома” Заходу від України зростатиме у США та інших країнах.
Відповідаючи на запитання про те, чи виключення фінансування України із тимчасової бюджетної резолюції Конгресу для уникнення шатдауну є показником втоми від війни, Жан-П’єр заявила, що за Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція.
Якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється.
“Ось наше послання Путіну. Президент створив коаліцію із понад 50 країн, які надають Україні допомогу. І ми зібрали понад 140 країн, щоб засудити вторгнення Росії в Україну. За Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється,” — сказала речниця Білого дому.
Вона зауважила, що Сполучені Штати продовжуватимуть допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно.
“Ми продовжуватимемо просувати пріоритети нашої національної безпеки, тому що, допомагаючи Україні, ми також захищаємо та забезпечуємо національну безпеку американського народу,” — додала Жан-П’єр.
Білий дім сподівається, що кошти для України таки виділять
За словами речниці, грошей на підтримку України наразі достатньо, щоб задовольнити нагальні потреби на полі бою, однак це не довгострокове рішення.
Посадовиця заявила, що Білий дім очікує, що Конгрес все ж виділить кошти на підтримку України. Вона наголосила, що спікер Палати представників Кевін Маккарті сам неодноразово казав про необхідність робити все можливе, аби переконатися, що Україна має необхідну зброю, а в Конгресі є двопартійна підтримка щодо продовження фінансування України.
“Не забуваймо, що наша мета — переконатися, що хоробрі люди України можуть боротися за свою свободу та демократію. І це те, що президент хоче бачити й надалі. І не лише ми, а й республіканці та демократи в Конгресі, також хочуть, щоб фінансування України продовжувалось,” — сказала Карін Жан-П'єр.
Раніше Голос Америки повідомляв, що на тлі ухвалення закону про тимчасове фінансування уряду, який не містить нової допомоги Україні, законодавці від обох партій закликали колег продовжити фінансову підтримку України. А лідери республіканців та демократів в Сенаті виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.
Хаос серед республіканців у Палаті представників
Тимчасова бюджетна резолюція, яку ухвалив Конгрес забезпечила безперебійну роботу уряду на 45 днів, тобто до 17 листопада. Однак Карін Жан-Пʼєр наголошує: Конгрес не має чекати з ухваленням бюджету до листопада, бо чергова криза “не має виправдання”, а ухвалення бюджету для забезпечення роботи уряду — базове завдання законодавців.
“Американський народ ситий по горло. Їм набридли політичні ігри. Їм потрібен уряд, який працює”, — заявила вона.
Посадовиця зауважила на "хаос" у крилі республіканців у Палаті представників. За її словами, політичні гравці із крайньо правих республіканців у палаті представників, які блокували ухвалення бюджету із коштами для України, ледь не привели країну до кризи. Окрім грошей для України, вони також закликали скоротити фінансування програм, які є критично важливими для американців по всій країні, сказала речниця Білого дому. Зокрема, йдеться про програму Meals on Wheels, яка запроваджена, щоб подолати голод та ізоляцію людей похилого віку та ініціативи у сфері освіти.
“У республіканському крилі є екстремальна група людей, яка висуває ці крайні законодавчі акти, що завдають шкоди американським сім’ям. Вони намагаються вразити нас, і вони ледь не закрили уряд”, — зазначила посадовиця.
Жан-Пʼєр закликала лідерів партії “розібратися із цим питанням”.
“Те, що ми бачили на вихідних взагалі не повинно було статися. Вони не мали довести нас до краю, як вони це зробили”, — сказала вона.
Серед республіканців у Палаті представників є група законодавців, які виступають проти допомоги Україні. Конгресмен-республіканець від Флориди Метт Ґетц напередодні заявив, що цього тижня він з однопартійцями спробують усунути спікера Палати представників республіканця Кевіна Маккарті після того, як той привітав майже одностайне голосування за законопроєкт про тимчасове фінансування уряду.
Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
В неділю в польській столиці відбувся опозиційний «Марш мільйонів сердець», покликаний мобілізувати тих виборців, які ще не визначились з кандидатом на майбутніх парламентських виборах, що відбудуться за два тижні. На марші була наша колега Мирослава Гонгадзе.
Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
Як США вдалося відвернути шатдаун? І що буде з фінансуванням для України? Подробиці з Конгресу та Білого Дому – від Катерини Лісунової та Юлії Ярмоленко.
Форум