Спеціальні потреби

Чи буде інститут сухопутних військ в Одесі?


Висновки робочої групи парламентського комітету щодо долі Одеського інституту сухопутних військ будуть дотові не раніше вересня. Про це сьогодні на зустрічі з викладачами вищого навчального закладу і ветеранами Збройних Сил заявив керівник підкомітету з питань законодавчого забезпечення діяльності Збройних Сил, народний депутат України Левко Гнатенко.

Нардеп пояснив, що до завдань робочої групи входить вивчення стану справ зі створення базового вищого навчального закладу Сухопутних військ та перебіг виконання соціальних програм в Одеському інституті.

До робочої групи увійшли народні депутати, представники Міністерства оборони і Міністерства освіти, а також фахівці Генерального штабу.

Протистояння навколо долі Одеського інституту сухопутних військ триває вже не один місяць. Звернення з проханням не переводити вищий навчальний заклад до Львова, адресовані до Президента, встигли надіслати Одеська міська Рада та народні депутати України з Одеси. Голова Партії захисників вітчизни Юрій Кармазин, аби не допустити будівництва на території військового інституту елітних маєточків для чиновників різного рівня, надав фінансову допомогу для будівництва православного храму.

Протестували біля стін вузу і представники проросійської організації „Єдіноє отєчєство” та Прогресивної соціалістичної партії України. Вони стверджували, що інститут хочуть перевести до Львова, а на його базі відкрити в Одесі ледве не представництво НАТО.

За збереження ВУЗу виступає і Одеська обласна організація Спілка офіцерів України. Її лідер, полковник запасу Андрій Русін стверджує, що переведення інституту сухопутних військ негативно вплине на процес професійної підготовки українських військовиків:

«Такими кадрами не розкидаються у цілому світі. Військові кадри, еліта Збройних Сил будь-якої держави готується саме у спеціалізованих вищих військових навчальних закладах. Чому? Бо не підготовлені кадри, як показує досвід усіх воїн, обертається для держави і народу велетенськими жертвами. Я вже не кажу про те, що спроба ліквідувати Одеський інститут сухопутних військ і створити замість нього щось напівцивільне, яке буде випускати якихось напівфабрикатів військової справи, дуже дорого обійдеться нашим платникам податків, нашому державному бюджету. За нашими попередніми підрахунками воно виллється державному бюджету у суму – 1,6 мільярдів гривень».

Прихильники реалізації планів Міністерства оборони вважають, що у Львові все-таки більше можливостей для патріотичного виховання молодих українських військовиків. Викладачі одеського вузу визнають, що у перші роки незалежності України тут справді у казармах військових били лише за спілкування українською мовою. Але нині ситуація змінилася кардинально. У цьому переконана завідуюча кафедрою вищої математики, кандидат наук, професор Ірина Зборовська:

«Я гадаю, що це місце в Одесі – оплот українізму. Тут викладання ведеться українською мовою. Тут курсанти спілкуються українською мовою. Тут працюють справжні патріоти України. У Львові, можна сказати, що і без нашого ВУЗу все в порядку. Там це з діда-прадіда все повелося. А тут ці хлопці і викладачі несуть український дух патріотизму до всіх вищих навчальних закладів Одеси. Стратегічною помилкою буде забрати з Одеси інститут сухопутних військ і оголити цю ділянку роботи», - зазначила Ірина Зборовська.

На зустріч з одеською громадськістю гості запізнилися на дві години , а прес-конференцію провели за зачиненими дверима лише для столичних ЗМІ, яких привезли з собою.

Київським фахівцям не вдалося передати і звернення від викладачів і ветеранів Одеського інституту сухопутних військ.

XS
SM
MD
LG