Спеціальні потреби

Ворен Бафет віддасть на благодійність більше 30 мільярдів доларів


Друга найбагатша людина в світі, американець Ворен Бафет, дарує більшість свого багатства благодійному фонду, який заснував і яким керує найбагатша людина Бил Ґейтс.

Бафет каже, що він подарує понад 30 мільярдів доларів фондові імені Била та Мелінди Ґейтс, який фінансує програми боротьби з убогістю та хворобами в світі. Ворен Бафет, який розбагатів на інвестиціях на фондовій біржі, роками казав, що не розстанеться зі своїми мільярдами аж після своєї смерті і що не залишить усе своє багатство у спадку своїм дітям. У понеділок він оголосив, що міняє свою думку: майже негайно він почне передавати понад половину свого багатства своєму другові і філантропу Билу Ґейстсу і його дружині Мелінді.

«Якщо ви накопичуєте багатство, то дуже природньо йти за пораду до людей, які можуть розпоряджатись грішми краще ніж ви це можете. А я знаю людей, які краще ніж я вміють роздавати гроші. Отож я передаю ці гроші вам, знаючи, що роздаватимете їх краще ніж я», - додав Бафет.

Бафет подарує 7 мільярдів доларів різним благодійним організаціям, включно з 3 фондами, якими розпоряджаються його 3 дітей. Крім того, 30 мільярдів доларів піде на фінансування проектів, що їх підтримують його близькі друзі Бил і Мелінда Ґейтс.

«Вони люблять разом повеселитися. Разом грають у бридж. Разом їздять в туристичні подорожі. Бафет знає наскільки ефективно вони розпоряджаються своїми власними грішми і йому дуже приємно буде передати їм ще більше грошей для їхнього розпорядження», - говорить Керол Лумис, редактор журналу «Фортьюн».

Бил Ґейтс недавно оголосив про своє рішення відійти від щоденного виконання обов'язків у корпорації Майкрософт, щоб могти себе присвятити філантропічній діяльності. Протягом останніх 10 років він присвячував цьому дедалі більше часу. Бафет сказав, що глибоке враження на нього зробила праця фонду Ґейтсів в галузі охорони здоров'я у світі і освіти в Америці. Зі свого боку Ґейтс і його дружина сказали, наскільки вони вражені скромним способом життя Бафета та його відданості праці для добра інших.

«Ми познайомилися з Вореном у 1991 році. Його думка про те, що багатство слід повернути суспілсьтву, змусила нас думати про створення нашого фонду», - говорить Бил Ґейтс.

Журнал «Кроникл ав филантропі», який інформує про події в галузі філантропії пише, що подарунок Бафета - найбільша в історії пожертва на благодійні цілі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG