Спеціальні потреби

Відбулось перше протистояння з опозицією


Попри безсонну футбольну ніч, що подарувала вболівальникам збірна України, депутатам Партії Регіонів довелося вставати дуже рано. Ще за годину до початку роботи вони були у парламентській залі і блокували трибуну. Комусь цього видалося замало, відтак з ладу вивели мікрофони та систему Рада, що призначена для голосування. Це не залишило більшості жодного шансу провести цього дня засідання. Такі дії регіонали пояснюють бажанням дотримуватися букви закону, в даному випадку регламенту, під час голосування за кандидатуру спікера та прем’єра. Коаліція хоче, аби це голосування було відкритим, тоді як, згідно регламенту, воно має бути таємним. Рішення змінити форму голосування цілком зрозуміле – коаліціанти хочуть перестрахуватися на той випадок, якщо для депутатів з їх фракцій таки дійсно знайшлися аргументи за інші кандидатури, наприклад, із табору опозиції.

Анатолій Кінах, Наша Україна, зазначив: «Спроба стурбувати умови пакетного голосування відображає, на жаль, дуже серйозну проблему глибокої недовіри і краще існує між суб’єктами коаліції».

Пообіді помаранчеві зробили спробу повернутися до зали, однак, невдало. Регіонали продовжували блокувати всі підступи до зали парламенту як на другому, так і на третьому поверсі. Відтак, збори коаліції вирішили провести в іншому місці. Натомість, регіонали мають намір спати в приміщенні Ради і блокувати її роботу аж до виконання всіх своїх вимог, серед яких і задоволення кадрових претензій.

«Доки не буде розпочато нормальний діалог між більшістю та опозицією, поки не буде визначено всі права опозиції, поки ми будемо бачити і надалі намагання помаранчевих порушувати Конституцію, закон і регламент, ми не дозволимо працювати Верховній Раді у такому форматі».

Тепер питання в тому, як надовго вистачить у Партії Регіонів рішучості добитися виконання своїх вимог, і чи підуть помаранчеві на компроміс, поділившись частиною портфелів у керівництві парламенту з опозицією. Поки що коаліція демонструє бажання диктувати власні умови та підшуковує собі інше місце для засідання. Це в українській історії вже було - тоді засідання проводили в Українському домі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG