Спеціальні потреби

Леся Ґонґадзе судитиметься з Україною


Слідом за Мирославою Ґонґадзе, яка вже виграла справу в Європейському суді, до держави Україна позиватиметься Леся Ґонґадзе. Про це матір вбитого журналіста заявила перед початком слухань, які, після тривалої перерви, відновилися у Києві. У Європі пані Леся хоче довести, що в смерті її сина винна Генеральна прокуратура:

«Є винуватець в усьому цьому тільки Генеральна прокуратура. А Генпрокуратура - це є представник України, це є Україна, і я буду подавати в суд Європейський як Ґонґадзе проти держави Україна...».

Представник Лесі Ґонґадзе Андрій Федур вважає позов обгрунтованим: «Встановлено чітко, що за Георгієм Ґонґадзе слідкували працівники міліції, це була не санкціонована сліжка. Георгій Ґонґадзе звернувся за захистом своїх конституційних прав і свобод до прокуратури. Але його не тільки не було захищено, його було знищено. Більше того, вбили його державні службовці. Ну так держава ж повинна за це відповідати».

Позов до Європейського суду буде поданий незалежно від того, чим закінчиться суд в Україні, каже Федур. За його словами, те, як наразі проходить процес, не дає підстав сподіватися на торжество правосуддя. Адвокат висловлює занепокоєння відсутністю в справі, переданій до суду, жодних згадок про вбивство на замовлення – таких звинувачень прокуратура підсудним міліціонерам не висувала. Федур продовжує також наполягати на тому, що не було жодних причин засекречувати процес:

«Парадокс. В закритому режимі, через рамку всі проходять, все забирають, адвокат Федур ніколи так не ходив на засідання, з однією ручкою, нічого не можна в зал заносити, ні мобільних телефонів, нічого. І це така вроді велика таємниця... Я єдине, що можу казати, що по сьогоднішній день всі засідання, які відбулися, на жодному з них я ще ніякої таємниці не почув, щось такого, що не було відомо, що не опубліковано».

Водночас представник дружини вбитого журналіста Мирослави, Валентина Теличенко каже, що закритість судових засідань виправдана:

«Ви знаєте, виправдана. Я мушу визнати, що від самого початку я думала, що можна уникнути засекречення справи. Тепер я розумію, що ця ракова пухлина влізла так глибоко, що без того, щоб аналізувати порядок роботи правоохоронних органів, зокрема цих специфічних підрозділів, які є справді і абсолютно підставово засекречені... що це треба робити, вивчати цей порядок, а це можна робити тільки в закритому режимі. Без цього вивчення ми не зможемо не тільки довести наявність перевищення службових повноважень, але без цього вивчення не зможемо дослідити ті деталі, які ведуть до замовників».

Теличенко сподівається також, що хоч сьогодні формула обвинувачення не згадує про вбивство на замовлення, згодом ця формула буде уточнена, обвинувачення висунуте і ниточка, кінець кінцем, приведе до організаторів і замовників політичного вбивства.

На відновленому в п’ятницю закритому засіданні суду тривав допит підсудного Протасова. Раніше судді вже встигли допитати іншого обвинуваченого – Поповича.

Нагадаю – слухання у кримінальній справі про вбивство Георгія Ґонґадзе розпочались ще у грудні минулого року. На лаві підсудних троє виконавців вбивства. Це колишній правоохоронці Микола Протасов, Валерій Костенко і Олександр Попович.

Місцезнаходження четвертого звинувачуваного у вбивстві – ймовірного організатора злочину Олексія Пукача досі невідоме; днями міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що за його даними, Пукача вже може не бути серед живих.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG