Спеціальні потреби

Буш поговорив про мир на Близькому Сході


Вчора у Білому Домі питання миру на Близькому Сході обговорювали глави урядів американської та ізраїльської держав.

Шлях до мирного завтра для ізраїльтян, іранців і палестинців. Ці теми були домінуючими на зустрічі у Білому Домі президента США Джорджа Буша і прем'єр-міністра Ізраїлю Егуда Олмерта. Ізраїльський лідер, втім, зауважував, що миру загрожує прагнення Ірану здобути ядерну зброю. «Іранська загроза - це не лише загроза Ізраїлю. Це - загроза стабільності Близького Сходу та цілого світу. І вона може стати початком небезпечних та безвідповідальних перегонів озброєнь на Близькому Сході», - додав він.

Натомість президент Буш зазначив, що міжнародна спільнота готова забезпечити Іран паливом, необхідним для невійськових реакторів, але не терпітиме програми збагачення урану для виготовлення зброї. Президент США додав, що наступним етапом у зусиллях не допустити Іран до вироблення ядерної зброї буде передача його досьє на розгляд Ради Безпеки ООН. «Звичайно, є ще й інші сторони, з якими ми маємо працювати, включно з Росією та Китаєм. Ви не можете нічого одержати від Ради Безпеки, хіба що всі її члени погодяться, що іранці не ведуть чесних переговорів і не бажають поступу», - додав Буш. За його словами, Сполучені Штати прийдуть на допомогу Ізраїлю в разі нападу на цю країну. Він також повторив свою позицію, згідно з якою питання повинно було б бути вирішене мирним співіснуванням двох держав - ізраїльської і, майбутньої, палестинської. Водночас президент США зауважив, що цього не може статися без відмови лідерів Гамасу від політики невизнання Ізраїлю. Зокрема Буш сказав таке: «Мене хвилює, як можуть співіснувати дві сусідські держави, якщо один з партнерів не визнає права іншого партнера на існування? Це - нелогічно».

Прем'єр-міністр Олмерт відповів, що ізраїльтяни виступають за переговори з палестинцями. Втім, він додав, що Ізраїль не може безкінечно на них чекати. «Якщо ми дійдемо висновку, що незважаючи на всі зусилля, принципи «дорожньої карти» процесом обговорень буде запровадити неможливо, ми шукатимемо інших шляхів імплементації цих принципів», - сказав Олмерт. Одним із шляхів є односторонній перегляд кордонів Ізраїлю. І хоча президент Буш перш за все воліє таки укладення з палестинцями угоди, він визнав, що вбачає в поглядах Олмерта альтернативний шлях до відновлення мирного процесу.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG