Спеціальні потреби

США невдоволені монетарною політикою Китаю


Міністерство фінансів США опублікувало звіт, в якому наголошується на необхідності термінового вирішення зростаючого негативного торговельного сальдо між США і Китаєм. Документ вийшов у розпал суперечки між обома країнами з приводу китайської монетарної політики.

Міністр фінансів США Джон Сноу не назвав Китай «валютним маніпулятором» у його звіті до американського Конгресу, адже це могло б привести до торговельних санкцій. Однак він піддав критиці Пекін за небажання сприяти гнучкішому обмінному курс. «Ми незадоволені Китаєм і вважаємо, що ця країна може зробити більше. Ми щойно дізналися від їхнього президента, що він готовий вдатися до дій. Хочемо на власні очі переконатися, що це дійсно так», - сказав він.

Однак політика очікування не влаштовує деяких американських сенаторів, які кажуть, що вартість китайського юаня занижена на майже 40 відсотків у відношенні до долара. Сенатор-демократ Чарльз Шумер був у складі торговельної делегації США, яка у березні побувала у Китаї, прагнучи переконати Пекін переглянути обмінний курс своєї валюти. Шумер є також співавтором законопроекту, у разі схвалення якого США впровадять тарифи розміром у 27,5 відсотків на увесь китайський експорт. «На нашу думку, якщо адміністрація не зможе або не схоче вдатися до дій, то наш законопроект - єдина розв'язка. Ми очікуємо, що китайці зроблять поступ до 30 вересня, як вони обіцяли нам під час нашого візиту. Але якщо нічого не станеться, тоді цей документ буде єдиним виходом змусити Китай трактувати нас чесно», - сказав він.

За словами сенатора Шумера, низький курс китайської валюти робить китайські товари дешевими, а американські, навпаки, дорожчими. Експерти переконані, що занижений юань поглибив торговельний дисбаланс, який торік перевищив 200 мільярдів доларів. Утім, головний фінансист Сполучених Штатів каже, що обмінній курс - лише частина значної більшої проблеми. Зокрема він заявив таке: -«Ми закликали Китай зробити обмінний курс гнучкішим у рамках ширшого підходу до дисбалансу. Зміна обмінного курсу є важливим моментом, але ми вимагаємо не тільки цього».

За словами Джона Сноу, президент Китаю Ху Цзіньтао, який минулого місяця перебував у Вашингтоні, погодився на ряд заходів, покликаних покращити американсько-китайські торговельні відносини. Серед цих заходів - збільшення імпорту американських товарів на китайські ринки і модернізація фінансової системи Китаю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG