Спеціальні потреби

Уряд говорить про ознаки економічного росту


Український уряд говорить про позитивні тенденції в українській економіці. В першому кварталі зберігався низький рівень інфляції та з'явилися ознаки економічного зростання. Водночас прем'єр-міністр критикує дії окремих урядовців та губернаторів. Декому з них порадили писати заяви про звільнення.

Уряду вдалося зберегти стабільність економічного розвитку країни. До того ж з`явилися ознаки економічного зростання. Такими досягненнями прем`єр Юрій Єхануров похвалився на засіданні, де підбивали підсумки розвитку країни у першому кварталі. Урядовці кажуть, що працювати доводилося в складних умовах – в країні йшли вибори та зросли ціни на газ. Але надхоження до бюджету виконуються. Ні бензинових, ні м`ясних, ні інших криз не було. Позитивною ознакою називають й низький рівень інфляції – з початку року ціни в Україні виросли менше ніж на три відсотки. Це в рамках річного плану.

Щоправда, проблем залишається багато – імпорт перевищує експорт, інвестиції не ростуть. Гроші за продаж Криворіжсталі витратили на соціальні програми, а не вклали в розвиток. Високою залишається й заборгованість із виплати заробітних плат – майже мільярд гривень. При чому з початку року цей показник зріс в 19 областях. Одинадцять регіонів не виконали план надходжень до державного бюджету. Провину за це Юрій Єхануров поклав безпосередньо на губернаторів, яких викликали до столиці на килим – звітувати:

«Звертаюся до всіх тих, хто збирається виправдовуватися. Краще не витрачайте часу, а напишіть заяви (про звільнення). Від усіх інших я очікую фахової оцінки на ввіреній ділянці і пропозицій щодо її покращення».

Як стало відомо, президент поки що звільнив лише губернатора Луганщини Геннадія Москаля. Йому так і не вдалося знайти спільну мову з депутатами обласної ради, тому написав заяву про відставку. Раніше також повідомлялося про звільнення керівника Донеччини Вадима Чупруна. Саме ці дві області дали найменший відсоток голосів за пропрезидентську партію «Наша Україна». Віктор Ющенко пообіцяв призначити нових голів адміністрацій з урахуванням електоральних симпатій. Отже не виключено, що керівниками східних областей стануть представники Партії регіонів.

Торкаючись питання майбутньої парламентської коалiцiї, Юрій Єхануров заспокоює, що безладу в країні на час її формування не буде:

«Президент і уряд мають забезпечити абсолютну керованість в державі для того, щоб усі процеси йшли так, як належить йти у державі. Не повинна бути горем для народу передача влади від однієї Верховної Ради до другої. Ми маємо працювати в нормальному режимі».

Дісталося від прем`єра й міністру фінансів Вiктору Пинзенику та керівнику Нафтогазу Олексiю Івченку. Їхня публічні взаємні звинувачення в непрофесійності призвели до падіння міжнародних рейтингів компанії – найбільшого платника податків в державі. Втім обоє поки що залишаться працювати.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG