Спеціальні потреби

Проведено монiторинг змiсту телепрограм


Телеканали визначилися з політичними симпатіями та антипатіями, а російське телебачення в Україні існує виключно заради піару Януковича. Це стверджує громадський комітет “Рівність можливостей” за результатами останнього моніторингу змісту телепрограм.

У перший тиждень лютого головними темами українського телеефіру було відкриття 9-ї сесії парламенту, виступ президента з щорічним посланням та дискусії навколо газового СП. Як стверджують експерти громадського комітету “Рівність можливостей”, ці теми стали основою для відвертих виявів симпатій і аптипатій. Канали поділилися на прихильників та противників різних політичних таборів.

Партії регіонів відкрито симпатизували канали НТН та “Україна”. Прихильність до провладного блоку “Наша Україна” прочитувалась у програмах Першого національного, Тонісу, 5-го каналу та ICTV. До регіоналів був небайдужим “Новий канал”, а 1+1 схилявся на користь БЮТ. “Інтер” не приховував своїх симпатій до блоку “Не так!” і Партії регіонів.

При цьому у новинах “Інтеру” комітет “Рівність можливостей” помітив маніпулятивні технології. Як твердить голова комітету Олександр Чекмишев, висвітлюючи щорічне послання президента, канал супроводив його нарізкою сюжетів, покликаних створити негативний ефект:

«Ефект дуже простий за рахунок подібної нарізки сюжетів. Ось посланню президента аплодували не всі, дехто робив це з розрахунку, друге, в країні все погано, і подана розлога нарізка, що саме погано, а заверстується сюжет тим, як президент із дружиною приймають іноземних послів. Тобто в країні все погано, а президент узяв дружину та й гуляють з панами... Тобто телеканал “Інтер” в даному випуску новин не дотримувався жодних професійних стандартів, і ця частина програми робилася людьми, які, можливо, формально є журналістами, а насправді виступали виключно в ролі чорних піарників».

Проте якщо журналісти українських телеканалів здебільшого намагаються об`єктивно висвітлювати парламентську кампанію, телебачення Росії не криючись “піарить” українську опозицію. І знову Олександр Чекмишев:

«Ми констатуємо, що російські телеканали існують виключно заради піару Януковича. Зараз ми маємо свідчення того, що не просто російські телеканали використовуються для піару Януковича, але і представники російської влади беруть участь у створенні інформаційних приводів, які однозначно працюють на рекламу Партії регіонів».

З огляду на методи висвiтлення подiй, що їх застосовують російські телеканали в Україні, комітет “Рівність можливостей” звернувся до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою призупинити трансляцію цих каналів у кабельних мережах на виборчий період.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG