Спеціальні потреби

Ющенко розриває меморандум з опозицiєю


Правоохоронні органи України можуть відновити кримінальні справи проти фальсифікаторів минулорічних президентських виборів. Такими можуть бути наслідки розірвання угоди про співпрацю між владою та опозицією. Сторони звинувачують один одного у порушенні домовленостей.

Меморандум між українською владою і опозицією втратив силу. Президент Ющенко, виступаючи на засіданні уряду, заявив, що не бачить доцільності у його подальшій дії. На його думку, підтримавши відставку уряду, Партія регіонів порушила домовленості:

«Я сьогодні відкликаю свій підпис під меморандумом про співробітництво влади й опозиції, який ми підписали у вересні, оскільки протилежна сторона порушила фундаментальний принцип співробітництва, спільних дій для стабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні».

Тоді Ющенко пішов на підписання меморандуму заради голосів «регіоналів», необхідних для затвердження на посаді прем`єра Юрія Єханурова. В тексті містилися суперечливі моменти, які сподобалися далеко не всім прихильникам помаранчевого табору. Зокрема, президент пообіцяв амністію підозрюваним в організації виборичих фальсифікацій. Опозиція щоразу апелювала до президента, коли когось із колишніх чиновників викликали на допити в правоохоронні органи.

Нині прихильники президента у парламенті схвально відгукнулися про відкликання Віктором Ющенком підпису під меморандумом. Степан Хмара вважає, що його укладення було помилкою. Воно дозволило уникнути кримінальної відповідальності тим представникам старої влади, що незаконно нажили багатомільйонні статки, або організовували фальсифікації виборів:

«Досі на волі гуляє Ківалов. Він іде в списках Партії регіонів до нової Верховної Ради. А його місце мали б визначити правоохоронні органи. Цього не було зроблено. Я вважаю, що це помилка нової влади, що вона не показала своєї рішучості».

Теоретично розірвання домовленостей може означати відновлення кримінальних справ проти колишніх чиновників з нинішньої опозиції.

Тим часом Партія регіонів вже звинуватила президента у порушенні даного слова. У заяві Віктора Януковича, розповсюдженій його прес-службою, говориться, що своїм кроком Віктор Ющенко відмовився від діалогу з опозицією. «Регіонали» наполягають, що голосуванням за відставку уряду дали негативну оцінку «газовим домовленостям», відповідно до демократичних процедурм i що наміру розхитувати конституційний лад в державі у них не було.

XS
SM
MD
LG