Спеціальні потреби

Українські політичні сили готуються до виборiв


Сьогодні у Києві офіційно оголошено про створення виборчого блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”, до якого увійшли шість партій. Сьогодні ж свої документи на реєстрацію до Центральної виборчої комісії подали головні опоненти президентського блоку з Партії регіонів. Про своє рішення створити блок оголосила на з`їзді і колишня партія влади – СДПУ(о).

Ротонда на Майдані, де відбулась інавгурація Віктора Ющенка. Саме це символічне місце було обрано для підписання угоди про створення виборчого блоку “Наша Україна”. Свої підписи під документом поставили лідери шести партій – Роман Безсмертний від Народного Союзу Наша Україна, Борис Тарасюк від Народного Руху, Анатолій Кінах від партії Промисловців і підприємців, Анатолій Матвієнко з УРП “Собор”, Олексій Івченко від Конгресу українських націоналістів та Володимир Стретович від Християнсько-демократичного союзу.

Церемонія, що відбулась у присутності кількох сотень прихильників в однакових жилетах і з прапорами, була нетривала і досить формальна. Виголосивши короткі промови та піднявши келихи з шампанським за “народний блок” і спільну перемогу, підписанти вирушили до Центрвиборчкому – реєструвати президентський виборчий блок. Перед цим голова ради НСНУ Роман Безсмертний прокоментував журналістам відсутність прізвища Ющенка у його іменному блоці, а також сказав, що нинішня конфігурація блоку з шести партій є остаточною:

«Сьогодні ми зафіксували повністю блок, і будь-яка конфігурація інша уже неможлива. Тобто таким чином, через п`ять днів у нас має відбутися міжпартійний з`їзд, який остаточно відкриє шлагбаум для проведення виборчої кампанії... Віктор Андрійович в списку чи ні, він завжди з нами, тому що це лідер руху, який зародився тут на Майдані. Тому формальна річ, в списку чи поза списком. Він завжди був і є з нами».

В понеділок у Центрвиборчкомі побували і головні супротивники блоку Віктора Ющенка. Представники Партії регіонів Януковича свої документи на реєстрацію принесли у скриньках, що їх урочисто доставили до ЦВК, в оточенні партійців із синіми прапорами, Євген Кушнарьов, Раїса Богатирьова і Тарас Чорновіл.

А тим часом регіонали Януковича отримали докір від союзників по опозиції – соціал-демократів об`єднаних – за відмову створити з ними єдиний блок. Така критика пролунала у понеділок на з”їзді СДПУ(о) з вуст лідера есдеків Віктора Медведчука. Колишній глава адміністрації Кучми звинуватив регіоналів у безвідповідальності через те, що, як було сказано, єдина антиющенківська коаліція не відбулася. Як заявив Медведчук під час своєї промови на відкриття з`їзду, основна мета його партії – це “усунути помаранчевих від влади”. Медведчук, якому часто нагадують його передвиборчі слова “Ющенко ніколи не стане президентом”, твердить, що так воно і є: «Ющенко так і не став президентом, і я не бачу підстав для того, щоб це відбулось у найближчому майбутньому».

Партнерами, з якими об`єднані соціал-демократи підуть на вибори, на з`їзді було названо колишню прокучмівську партію “Жінки за майбутнє”, а також партію “Центр” Степана Гавриша і Республіканську партію Юрія Бойка. Усі три партії увійдуть до блоку Кравчука, а у виборчій десятці блоку, окрім Леоніда Кравчука, Валентини Довженко і Віктора Медведчука, будуть імена Степана Гавриша, Нестора Шуфрича, Михайла Папієва, Івана Різака, а також тренера української збірної з футболу Олега Блохіна.

Есдеки, що заявляють про амбіційні наміри набрати на виборах не менше 7% голосів, за даними соцопитувань набирають не більше двох і можуть не подолати тривідсоткового бар`єру до Верховної Ради. Тим часом лідерами виборчих списків соціологи наразі називають Партію Регіонів Януковича, Блок Юлії Тимошенко і Блок Віктора Ющенка.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG