Спеціальні потреби

У Києвi велелюдно вiдзначено рiчницю Майдану


У Києві відбулося відзначення річниці помаранчевої революції. До велелюдного Майдану звернулися обоє лідерів – екс-прем`єр Юлiя Тимошенко і президент України Вiктор Ющенко.

Від Ющенка і Тимошенко чекали гучних заяв. Однак дива не сталося. Двоє лідерів стояли на одній сцені, але не поруч. Вони обнялися, вітаючись, але у цьому жесті не було символіки примирення, а лише данина етикету.

Напругу, що пролягла між ними, підсилюють вигуки “Юля!”, які лунають з натовпу під час виступу Ющенка. Президент реагує з ледь прихованим роздратуванням:

«Ну будь ласка, ще раз крикніть Юля, я і буду виступати... Друзі, давайте, давайте будемо коректними».

У виступах обоє лідерів вкотре навели кожен свої аргументи. Екс-прем`єрка скаржилась на те, що її “перемогли потужні клани”. Її уряд паплюжили, а вона не була повноправним прем`єром. “Жодного чиновника не могла призначити”, -- каже Тимошенко. Протистояння в колишній помаранчевій команді, спричинене корупційним скандалом, вона називає процесом очищення влади. І нагадує: саме такі ідеали проголошував Майдан.

А тим часом президент повторив свої претензії до екс-прем`єр-міністра, перерахувавши її помилки – адміністративне втручання в ринок, м`ясну та бензинову кризу, некоректні заяви про реприватизацію. А причиною розколу колись єдиної команди назвав не служіння ідеалам Майдану, а особисті амбіції:

«Корупцію в цю країну не Майдан Незалежності приніс. Не ті люди, які стоять сьогодні у мене за спиною і стояли 12 місяців, були носіями корупції. Але як трапилось, що цей ярлик причепився до представників помаранчевої революції – хай бездоказово, хай без суду, хай без жодного факту на сьогодні. Чому нас роз`їла ця ерозія – тому що почали працювати не ідеали Майдану, а приватні амбіції. Це проблема була, яка розвела команду».

Ющенко і Тимошенко знову говорили різними мовами. Вони були єдині лише в одному: розумінні загрози, яке несе завоюванням Майдану їхній розкол. Юлія Тимошенко:

«Сьогодні реванш як ніколи можливий... Сьогодні у Януковича не просто шанс, а якщо ми нічого з вами не зробимо, то у нього стовідсотковий шанс.

При чому Віктор Ющенко сказав:

«Ми хочемо перемогти вибори 2006 року – хочем. Відповідь є одна. Оця команда, яка стоїть у мене за спиною, повинна буть єдина, повинна буть в одній купі... Виклик, який у нас стоїть на вибори парламентські 2006 року – це не вибори парламенту, це не вибори прем`єр-міністра, а це відповідь на те, що те, що ми 12 мiсяцiв завоювали і називаємо українською свободою, українською демократією, українськими правами вольності – чи воно збережеться, чи ми передамо цю українську вже історію у спадок попередньому режиму».

Заклики до об`єднання прозвучали. Але можливість об`єднання помаранчевої команди після відзначення річниці революції, як виглядає, не стала ближчою.

XS
SM
MD
LG