Спеціальні потреби

МЗС України вже готується до виборів


Міністерство закордонних справ України розпочинає підготовку до парламентських виборів 2006-го року. За словами речника МЗС Василя Филипчука, в міністерстві вже створено робочу групу обліку українських виборців, що перебувають за кордоном.

Долею українських виборців, що проживають за кордоном, мало цікавились до минулих президентських виборів. Їх голоси ніколи не впливали на результати голосування і завжди вважалися виключно символічними, оскільки участь у голосуваннях брали переважно представники дипломатичних представництв.

Проте після минулорічного скандалу з намаганням відкрити 420 додаткових виборчих дільниць у Росії до закордонних виборців почали ставитись більш уважно. Після спрощення деяких процедур участь у голосуванні можуть брати українські громадяни, що перебувають у західних країнах на заробітках. Багато хто з них вже мав можливість обирати свого кандидата ще у 2004-му році. Проте тепер Міністерство закордонних справ вирішило підійти до справи ще ретельніше. За словами речника МЗС Василя Филипчука, у зовнішньополітичному відомстві України вже створено спеціальну робочу групу, що займатиметься питаннями організації виборчого процесу за кордоном:

«Ця робоча група відповідає за складення та уточнення загальних списків виборців за кордоном, координацію роботи закордонних установ щодо підготовки та уточнення цих списків, підготовку та направлення до ЦВК пропозицій щодо створення виборчих дільниць в окремому закордонному виборчому окрузі та пропозицій щодо складу дільничних виборчих комісій. Також робоча група надаватиме необхідну методичну допомогу дільничним виборчим комісіям за кордоном, у тому числі доведення до них постанов ЦВК».

Крім того при міністерстві створено комітет з організації та підготовки виборів, який очолить перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко. До його функцій належатиме – формування заходів МЗС у зв’язку з виборами, моніторинг ходу їх реалізації, координація роботи для забезпечення умов здійснення виборчого процесу за межами України.

Яка саме кількість українських виборців перебуває сьогодні за межами України, Василь Филипчук не уточнив. Проте за даними, раніше оприлюдненими уповноваженим з прав людини у Верховній Раді, за кордоном сьогодні перебуває від трьох до семи мільйонів українських заробітчан.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG