Спеціальні потреби

Тимошенко простягає Ющенку руку примирення


Юлiя Тимошенко пропонує Вiкторовi Ющенку відновити єдність і співпрацю. На першій від часу відставки прес-конференції екс-прем`єр закликала президента “повернутися на рік назад, об`єднати сили і разом сформувати уряд”. Тимошенко заявила, що вважає великою помилкою роз`єднання спільної команди і сказала, що простягає йому руку.

Новий поворот у драмі розлучення. Після публічних скандалів, докорів і звинувачень, обмінявшись “ядерними ударами” та пройшовши офіційну процедуру розірвання союзу, можна помиритися і все почати спочатку. Так вважає Юлія Тимошенко, яка простягає Вікторові Ющенку руку:

«Моя рука сьогодні простягнута президенту, і від президента залежить, чи готовий він поновити нашу команду».

Екс-прем`єрка ладна пробачити президентові закиди про 8 мільярдів списаних боргів ЄЕСУ, про підготовку нею державного перевороту і про те, що її врядування допровадило до економічної руїни: «Іноді чоловікам також треба пробачати емоції», - сказала вона.

Її пропозиція повернутися до колишнього статус-кво у стосунках – Ющенко президент, Тимошенко прем`єр – зроблена з позиції сильного. Вона впевнена, що хоч так, хоч інак, знову стане очільницею уряду: «Так я точно стану, сумнівів немає, питання тільки коли».

А відтак її мирна ініціатива продиктована виключно відповідальністю. «Країна просто може не витримати війну всіх проти всіх», - вважає вона.

Примирення можливе – якби не ті самі друзі президента, які й спричинили до розриву, -- вважає Юлія Тимошенко. За її словами, пропозицію про поновлення співпраці з президентом і стабілізацію в країні на цій основі вона вже виклала держсекретарю Рибачуку, але відповіді не отримала:

«Саме тому я й вийшла на прес-конференцію, тому що я знову не можу пробитися з інформацією через оточення президента. Я хочу, щоб президент безпосередньо від мене це почув».

При цьому Тимошенко наголосила, що готова простягнути руку виключно президентові, але не його оточенню. Вона заявила також, що проти неї поновлено репресії за всіма, як було сказано, “старими пронафталіненими компроматами”, які висував проти неї ще колишній президент Кучма. Екс-прем`єр пообіцяла, що в річницю помаранчевої революції прийде на Майдан, і закликала до цього ж президента Ющенка:

«Це дуже погана традиція, коли політики кличуть людей, коли потрібно іти до влади і забувають людей, коли потрібно звітувати. І я хотіла б, щоб через рік, коли люди зберуться знову на всіх майданах України, щоб вони почули звіт від політиків, щоб політики здатні були подивитися їм в очі».

А тим часом, коментуючи пропозицію екс-прем`єра, президент виступив із зустрічною ініціативою. Він запропонував усім політичним силам, у тому числі Блоку Юлії Тимошенко – взяти участь у формуванні уряду, назвавши неголосування за нового прем`єра Єханурова “шантажем”. Як заявив Віктор Ющенко журналістам, днями він потелефонував Тимошенко, щоб переконати її “заховати сокиру війни” та нагадати: люди на Майдані обирали президента, а не прем`єр-міністра.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG