Спеціальні потреби

Попри вiдставку, український уряд працює


Члени українського уряду продовжують виконувати обов'язки. Вони заявляють про відсутність загрози для економіки і соціальної сфери в зв`язку із відставкою. Більшість міністрів готові продовжити роботу і в новому складі Кабінету. Президент Ющенко вирішив подати кандидатуру Юрiя Єханурова на затвердежння на посаді прем'єра.

«Де скаже президент, там я і буду працювати. Я хірург і я звик працювати там, де мені скажуть».

Так свої плани на майбутнє коментує відправлений напередодні у відставку міністр охорони здоров`я Микола Поліщук. Для себе він не виключає, що залишиться працювати й в новому складі уряду. Поліщук вважає, що так само міністерські посади збережуть й інші члени Кабміну, якi демонстрували ефективну роботу.

«Подивіться, рішення про відставку не тому, що уряд не справився з роботою, а тому, що склалися так відносини між різними гілками влади. От і прийняв президент з цього приводу політичне рішення. А уряд працював нормально і працює теж нормально».

Цю тезу підтверджує й виконувач обов`язків міністра палива та енергетики Іван Плачков:

«Що стосується паливно-енергетичного комплексу, то всі його підприємства працюють як і працювали. Умов для хвилювання щодо роботи ПЕК на данний час немає».

Про готовність залишитися в уряді публічно повідомляли Борис Тарасюк, Юрій Луценко, Євген Червоненко, Роман Зварич та інші члени Кабміну. Втім його склад буде залежати не так від їхнього бажання, скільки від політичної волі. І не тільки президента, а й Верховної Ради. Саме тому президент Ющенко протягом дня проводив переговори із керівниками фракцій парламенту.

Після наради держсекретар Олег Рибачук повідомив, що президент вирішив подати на затвердження Ради на посаді прем`єра Юрія Єханурова. З такою пропозицією Ющенко начебто звертався й до Тимошенко, але та відмовилася. Хто з міністрів збереже посади в уряді, поки що достеменно не відомо. Представник президента у Верховній Раді Сергій Соболєв заявив, що слад Кабміну запропоновано формувати всім фракціям парламенту крім комуністів та есдеків.

Тим часом близька до соціалістів газета «Грані плюс» опублікувала список можливого складу уряду. Згідно з джерелами тижневика, Кабмін може оновитися ледь не на половину. За даними видання, ключові посади збережуть Анатолій Кінах, Борис Тарасюк, Анатолій Гриценко, міністри-соціалісти. Натомість урядовцями можуть стати люди, які працювали в попередніх складах Кабміну. Серед прізвищ називають Ігоря Мітюкова, Валерія Пустовойтенка, Володимира Радченка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG