Спеціальні потреби

Григорiй Омельченко гостро критикує нинiшню владу


СБУ завершує експертизу записів Миколи Мельниченка. Про це, серед іншого, повідомив народний депутат Григорiй Омельченко на прес-конференції, де обіцяв оприлюднити сенсаційну інформацію.

Люди повинні знати правду, -- вимагає Омельченко. Нинiшнiй заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією i колишній голова парламентської слідчої комісії у справі Гонгадзе хоче добитися, щоб звіт комісії нарешті заслухала Верховна Рада. Комісією, каже він, доведена роль Кучми як організатора викрадення журналіста, а тим часом судити збираються лише виконавців:

«Генеральна прокуратура і її керівник Святослав Піскун чи то боїться, чи то виконує чиєсь політичне замовлення, не порушує кримінальну справу протів основного організатора викрадення Георгія Гонгадзе, що призвело до його смерті, колишнього президента Леоніда Даниловича Кучму».

За Кучми, каже Омельченко, робилося все можливе, щоб звіт слідчої комісії не був заслуханий. Однак нова влада також не поспішає включати звіт слідчої комісії до парламентського порядку денного:

«При зміні старої влади на нову викликає подив і здивування, що абсолютна більшість депутатської фракції “Наша Україна” не проголосувала за включення цього питання».

Народний депутат закликав усіх журналістів прийти в понеділок на перший робочий день у Верховній Раді, щоб разом домогтися внесення до порядку денного звіту по Гонгадзе. Він наголосив, що звіт мусить бути заслуханий до 16 вересня – п`ятої річниці вбивства журналіста.

Заступник голови комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією прокоментував також ситуацію довкола Нікопольського заводу феросплавів. Омельченко нагадав свою недавню прес-конференцію, де йшлося про протизаконні дії у справі заводу судді Вищого господарського суду Миколи Хандуріна та про ймовірний тиск на нього з боку секретаря Радбезу Петра Порошенка. Як повідомив народний депутат, він отримав письмове підтвердження від Верховного Суду, що Хандурін справді зловживав службовим становищем, а Генпрокуратура порушила проти судді кримінальну справу:

«Мене знайшов Микола Хандурін і зі мною зустрічався. Я вам не буду переповідати, що мені розказав Микола Хандурін, хто на нього тиснув, хто його просив і чому він змушений був піти на ці кроки».

Як відомо, попри тиск колишніх власників та їх лобістів у новій владі, днями суд таки прийняв рішення про повернення феросплавного заводу в державну власність. Однак судове рішення, котре набрало чинності, не виконується. Цьому перешкоджає екс-власник, зять Кучми Вiктор Пінчук, транслюючи, до того ж, у прямому ефірі трьох своїх телеканалів ним же підбурене протистояння. Коментуючи нинішню баталію навколо НФЗ, Григорій Омельченко ставить риторичне запитання: коли в Україні нарешті почне діяти новообрана влада?

Народний депутат згадав також заяву, щойно зроблену радником прем`єр-міністра Михайлом Бродським. Ідеться про начебто існуючі плани Пінчука, замість повертати феросплавний завод у державну власність, продати його за тіньовими схемами росіянам, за що 50 мільйонів доларів “відкату” буцімто обіцяно Петрові Порошенку. Григорій Омельченко вимагає від Генпрокуратури негайної перевірки правдивості цих заяв, називаючи ситуацію довкола НФЗ “екзаменом для нової влади”:

«Якщо в силу різних маніпуляцій, спекуляцій, підкупів, шантажу, погроз вдасться повернути незаконно придбаний, вкрадений феросплавний завод назад в лоно сімейства Пінчука-Кучми, це висновок один: в Україні немає української влади. І те, що ми з вами зробили на Майдані, вибачте, нас просто всіх, м`яко кажучи, обманули. Тому що існують інші не нитки, а канати фінансових, комерційних, політичних зв`язків між колишньою злочинною владою і нинішньою, і ці пута настільки сильні, що їх не може розірвати нова влада», -- вважає народний депутат Омельченко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG