Спеціальні потреби

Протистояння у Нікополі, демонструють у прямому ефірі


Сьогодні центром протистояння в Україні стало місто Нікополь. На Нікопольскому феросплавному заводі змінилося керівництво. Ним стали менеджери, близькі до групи „Приват”. Колишній власник заводу Віктор Пінчук не визнає судового рішення про передачу акцій заводу державі і блокує виконання цього рішення. Сьогоднішні події довкола заводу у прямому ефірі транслуювали три телевізійні канали, які належать пану Пінчуку.

IСTV, СТБ та „Новий” більше чотирьох годин у прямому ефірі транслювали картини з Нікополя. Там вирішується доля феросплавного заводу, незаконність приватизації якого Віктором Пінчуком визнав суд. Тепер акції заводу мають бути передані державі, а заводом керуватиме новий менеджмент, близький до групи „Приват”. Втім нових керінвиків заводу на його територію не пускають. Там закрилися робітники, які твердять, що за Пінчука почали отримувати нову платню і саме з цим власником пов`язують нормальне майбутнє феросплавного гіганта:

«У нас виходить, що ми не народ, що ми не можемо відстояти свої інтереси. Нас цілком влаштовували попередні акціонери. Пан Пінчук забезпечив зростання та прибутковість комбінату і ми, робітники, змогли забезпечувати свої сім”ї», -- сказав один з робiтникiв Нiкопольського феросплавного заводу.

Держава гарантує робітникам забезпечення соціальних стандартів та ефективну роботу заводу і вустами першого віце-прем`єра Анатолія Кінаха каже про необхідність дотримуватися судового рішення.

Головним натхненником пікетувальників, що не пускали на територію заводу судових виконавців, була юристка Інна Богословська. Вона переконувала робітників, що рішення суду незаконне і що не можна допустити його виконання. Більшість агітаторів на мітингу звинувачували прем`єр-мiнiстра Тимошенко у лобіюванні інтересів „Привату”:

«Через те, що якась панянка з косою і приватівські хлопці вирішили так по новому розділити власність в країні, ви уявляєете скільки тепер „вилиють” на Україну. Зараз весь світ вирішить, що Україна це звірячий заповідник».

Значну увагу до протистояння в Нікополі проявили і російські медіа. За словами Богословської, ця ситуація може відлякати іноземних інвесторів від України та зашкодити її зовнішньополітичному іміджу.

Натомість в українських медіа з`явилася інформація про те, що робітників на заводі утримують примусово, і що учасників мітингу привозять з інших підприємств, що належать Віктору Пінчку під загрозою звільнення. Чи вдасться уникнути бійки та провокацій, гарантувати поки що не може ніхто.

XS
SM
MD
LG