Спеціальні потреби

У США навчаються чергові українські стипендiанти МаскiЦього року за програмою Маскі на навчання до США приїхали 20 студентів з України. Вони стали переможцями конкурсу, в якому брало участь майже 600 людей. Частина з них буде рік проводити дослідження у різних університетах США, а інші, після двох років навчання, отримають диплом магістра.

Світлана Бацюкова, займається питаннями сімейної політики. Вона працювала в Академії державного управління при президентові України. Зараз їде на навчання до Вашингтонського університету у Сіетлі.

«Я б хотіла аплiкувати свої знання, якi отримаю тут, до української полiтики. Тому що саме зараз моя специфічна область не дуже розвинута в Українi, я б сказала, i дуже мало хто займається цією політикою. Дуже мало науковцiв з регулювання державою, рiзних пільг, яких може отримувати сім`я – це захист дитини, захист матерiв i захист сім’ї в цілому».

Велика кількість українців виявила зацікавлення у сфері журналістики та міжнародних відносин. Вони, як Юрій Мельник з Місурійського університету та Олександр Сабадош з Джорджтаунського університету, успішно вчаться, беруть активну участь у громадському житті своїх університетів і вже через рік проводять спеціальні орієнтаційні тренiнги для новоприбулих учасників програми.

З 1992 року -- часу початку існування програми Маскі, Україна займає друге місце після Росії за кількістю учасників. Про це говорить Стівен Мекі -- старший менеджер організації IREX, в управління якої входить програма Маскі:

«Ми поважаємо українців, які прибувають на програму. Вони приймають участь багато років і одного разу, було спеціальне фінансування, скероване конкретно для України і можливо це станеться знову у майбутньому, ми не знаємо. Люди, які приїжджають на програму, це найкращі, найрозумніші люди, яких я коли-небудь зустрічав з тієї частини світу, які вже займають позиції у громадських організаціях, деякі у бізнесі, але усі вони дуже динамічні, зацікавлені у лідерстві, змінах і вдосконаленні не лише самих себе, але принесенні користі своїм країнам».

На навчання і побут 120 учасників програми з країн колишнього Радянського Союзу американський уряд виділив 10 мільйонів доларів. За правилами програми, усі вони після завершення навчання повинні повернутись на два роки додому, щоб втілити набуте на практиці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG