Спеціальні потреби

Податкова проти журналістів: конфлікт вичерпано?


У Києві знову протестують журналісти. У понеділок зранку декілька десятків працівників мас-медіа пікетували Державну податкову адміністрацію. Вони вимагали від чиновників зареєструвати власну профспілку. Лідер організації Сергій Гузь каже, що податківці вже декілька місяців зволікають із наданням профспілці статусу неприбуткової організації. Через це, каже він, об’єднання журналістів не може розвиватися:

“Якщо, наприклад, міжнародна профспілка захоче виділити якісь кошти, щоб наша делегація з’їздила на міжнародний форум, з цих коштів заберуть 25%. В усіх податкових справах нас хочуть прирівняти до пивного ларька. Це ж ненормальна ситуація. Ніде в світі такого немає. Всі журналістські організації в Європі мають статус неприбуткових організацій.”

Серій Гузь не приховує, що Медіапрофспілка поки що існує за рахунок фінансової допомоги з-за кордону. Однак, дії податківців роблять таке співробітництво фактично неможливим. Керівник організації посилається на висновок Міністерства юстиції, яке не мало претензій до статуту профспілки. Він припускає, що за тяганиною із реєстрацією можуть бути політичні мотиви – комусь незалежна профспілка журналістів може заважати.

Однак з цим не погоджуються податківці. Директор департаменту роз’яснювальної роботи ДПА Віктор Косарчук каже, що перешкодою на шляху реєстрації виявилися бюрократичні процедури. Справа застряла на рівні районної податкової. Там, мовляв, несумлінно виконують розпорядження керівництва:

“Я підготував лист разом із юридичною службою. Але є ще кілька людей, які його мають завізувати. Ми проведемо розслідування, чому не виконуються доручення першого заступника голови ДПА Катеринчука Миколи Дмитровича.”

Втім після переговорів журналістам все ж вдалося знайти порозуміння із податківцями. Вони отримали документ про реєстрацію профспілки як неприбуткової організації. Працівники ЗМІ залишилися задоволеними рішенням ДПА, однак не розуміють, чому справу не можна було вирішити в робочому порядку. Як зазначив Сергій Гузь:

“Я сподіваюся, що нам більше не доведеться пікетувати податкову адміністрацію з приводу справ, повязаних із журналістами.”

Це вже не перший конфлікт нової влади із журналістами. Минулого тижня Інститут масової інформації розповcюдив заяву, в якій вказав на погіршення становища незалежних мас-медіа в Україні. Експерти вважають, що українські чиновники надто боляче сприймають критику і не знають як на неї реагувати.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG