Спеціальні потреби

Українські миротворці залишать Ірак до кінця року


Україна не переглядатиме плану остаточного виведення свого стабілізаційного контингенту з Іраку. Про це президент Віктор Ющенко заявив під час візиту до Японії, виступаючи перед журналістами. За його словами, українські миротворці, як і заплановано, залишать Ірак до кінця нинішнього року. Це рішення ухвалено Радою нацбезпеки і оборони країни, враховуючи суспільні настрої в Україні та часткову нормалізацію ситуації в зоні відповідальності українських миротворців, сказав президент.

Водночас Україна розглядає можливості участі у відбудові соціальної інфраструктури Іраку. Українські компанії зацікавлені у відновленні об’єктів енерго- і водопостачання, відбудови автомагістралей та мостів. Офіційний Київ вже запропонував свою допомогу Багдаду в перепідготовці поліцейських кадрів та в освітніх програмах. За оцінкою української влади, ситуація в зоні відповідальності українських миротворців стабілізувалася.

Тим часом Міністерство оборони повідомляє про завершення сертифікації чергового батальйону іракської армії, підготовленого українськими інструкторами та радниками. Перевірку проводила комісія Багатонаціональної дивізії “Центр-Південь”. Вона визнала, що підрозділ здатен самостійно планувати, готувати і здійснювати операції в зоні відповідальності. Іракський батальйон майже повністю укомплектований особовим складом, та зброєю і боєприпасами, а також обмундируванням, засобами індивідуального захисту та зв’язку.

Це вже другий підрозділ, який підготовили українські миротворці, відзначає прес-служба Міноборони. Найближчим часом буде визначено зону його відповідальності у провінції Васіт, де іракські військові розпочнуть самостійне виконання завдань за призначенням.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG