Спеціальні потреби

Міністр Луценко обіцяє реформу міліції


Міністр внутрішніх справ України обіцяє найближчим часом представити реформу української міліції, яка найперше стосуватиметься державної автоінспекції. Юрій Луценко, який цими днями опинився у центрі скандалу з прослуховуванням своїх підлеглих, прокоментував звинувачення на свою адресу та факт невдалого арешту Ігора Бакая у Москві.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який вже давно обіцяє навести лад у країні та у средовищі міліції, нещодавно сам опинився у центрі скандалу. Його власний заступник Олександр Фокін звинуватив міністра у прослуховуванні та тиску. Фокін в ефірі „5 каналу” заявив, що його незаконно прослуховували за вказівкою міністра, і потім вимагали подати рапорт про звільнення. Юрій Луценко відреагував на другий же день. Він зібрав журналістів і заявив, що всі звинувачення проти себе відкидає. Фокіна він сам запросив працювати заступником, однак потім отримав факти, що той вирішує свої особисті приватні справи, використовуючи посаду.

За словами міністра, правоохоронні органи України потребують термінової реформи, і поки що ситуація в них залишає бажати кращого. Одним із найбільш корумпованих підрозхділів Луценко називає ДАІ, і обіцяє вже ближчим часом змінити цю структуру до невпізнання. Водночас і пересічних громадян міністр закликає поводитися адекватно і не сприяти корупції у міліції.

Ще одна скандальна справа – невдалий арешт колишнього керівника Державого управлiння справами Ігора Бакая у Москві. Того спочатку заарештували російські правоохронці на підставі запиту Інтерполу, а потім звільнили. Українські медіа повідомляють, що вірогідно такий наказ віддавали найвищі російські посадовці, однак Луценко говорить, що поки що сподівається на пояснення російської сторони. Українська міліція не втрачає надію на те, що Ігора Бакая таки заарештують та екстрадують в Україну згідно з чинними міждержавними угодами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG