Спеціальні потреби

Нова концепція боротьби з корупцією в Українi


Нову стратегію протидії корупції представив сьогодні голова парламентського Комітету з питань організованої злочинності Володимир Стретович. За його словами, для її реалізації необхідно буде залучити не лише державний апарат, а й громадськість.

Більшість опитувань, проведених в Україні, свідчить, що основною причиною корупції громадяни вважають закритість влади і кулуарність у прийнятті рішень. Під час формування нової стратегії боротьби з корупцією Комітет з питань організованої злочинності врахував понад 130 порад від громадськості і вирішив, що програма не буде обмеженою у часі її дії.

Голова комітету Володимир Стретович каже, що довго велись дебати з приводу контролю над судами, і вже зараз стало зрозумілим, що з довічним обранням суддів влада поспішила. Крім внесення змін до понад 50-ти законів Стретович пропонує прийняти кодекс адміністративних процедур, які б допомогли громадянам протидіяти корупції:

«Ми пропонуємо прийняти Верховній Раді кодекс адміністративних процедур, в якому б чітко виписувалась вся процедура, порядок прийняття управлінських рішень. Чи то проведення конкурсу на закупівлю товарів і послуг за народні гроші, чи вироблення розпорядження місцевої влади, чи виконкому, чи відмова у задоволенні якихось побажань, що надходять на адресу міської адміністрації. І це буде зроблено з наданням громадянину права оскаржувати дії адміністрації у судах».

На думку Стретовича, концепція боротьби з корупцією має бути вироблена президентом України, методика - парламентським комітетом, а заходи боротьби - Кабінетом міністрів. Він також підтримує ідею створення спеціального реєстру, до якого вноситимуть прізвища чиновників-корупціонерів, щоб пізніше вони не могли обіймати посади у державних структурах. Загалом Стретович відзначає, що громадяни України самі готові боротись з корупцією на місцях:

«Тішить, що фактично населення володіє інструментарієм боротьби з корупцією. І в цій боротьбі, в цій протидії немає ще волі держави. Нема державних інституцій, які сприяли б населенню відповідним чином реагувати на подібні факти».

У боротьбі з корупцією розробники нової стратегії готові використовувати азійський досвід, оскільки рівень корупції в Україні вважається таким же високим, як і у східних країнах. Також вони не виключають, що на ключові посади органів, що вестимуть цю боротьбу, будуть запрошені правоохоронці з-за кордону. А насамперед парламентський комітет планує на початку липня заслухати звіт представників МВС та СБУ з метою дізнатись, як знімається інформація з населення і чому в Україні такий високий процент прослуховування приватних телефонних розмов.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG