Спеціальні потреби

Україна вiдкидає звинувачення її у пiратствi


Київ – 6 травня. Покарання за порушення авторських прав в Україні стануть суворішими. В окремих випадках за це каратимуть позбавленням волі на п`ять років. Прийняття закону, який запроваджує ці норми, буде відповіддю на критику Сполученими Штатами, кажуть експерти. Минулого тижня американський уряд назвав Україну найбільшим порушником авторських прав у світі.

Україна не погоджується із висновками американського уряду, який назвав її найбільшим порушником авторських прав у світі. За неналежну боротьбу із порушниками авторських прав Сполучені Штати ще у серпні 2001 року позбавили Україну торговельних пiльг та наклали санкції на суму 75 мільйонів доларів на імпорт з України. Ці санкції залишаються чинними й досі. Минулого тижня Офіс Торговельного представника Сполучених Штатів підтвердив свою позицію в цьому питанні.

Керівник держдепартаменту інтелектуальної власності Микола Паладій, посилаючись на висновки міжнародних експертів, каже, що нині в Україні справа із захистом інтелектуальної власності чи не найкраща на пост-радянському просторі:

«Сьогодні в Україні зовсім не така ситуація, яка була приміром у 2000 році. Ми звертаємося до всіх митниць, до всіх міжнародних організацій, що дайте нам факти, якщо вони у вас є, що затримані диски, що є підозра, що вони виготовлені в Україні і є підозра, що вони є піратськими дисками. Ми могли б дуже швидко відсллідкувати де, коли i ким він виготовлений, на якому обладанні. На даний момент ми не маємо жодного прецеденту, де б нам сказали, що це диски піратські і вони вироблені в Україні. Україна з цих питань є першою на території колишнього Радянського Союзу. Законодавство в цьому питанні практично повністю адаптоване до норм СОТ і норм ЄС».

З тим, що зміни на краще відбуваються, погоджуються й оглядачі. Наприклад останнім часом з вулиць Києва та підземних переходів практично зникли торгівці неліцензійними комп`ютерними програмами, музичними та відео-дисками. Значно зросли продажі легальної продукції.

Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Габріель Асланян вважає, що позиція Сполучених Штатів викликана здебільшого зволіканням українського парламенту. Той і досі не ухвалив нову версію закону про боротьбу із порушниками авторських прав:

«Законопроект поданий депутатом Осикою вдосконалить систему захисту прав інтелектуальної власності. Зокрема систему контролю за виробництвом дисків для лазерних систем считування. Він визначає повноваження органів, які будуть займатся цим питанням. Збільшено перелік покарань, зокрема відправлення на виправні роботи, обсяги штрафу а також позбавлення волі», - зазначив Асланян.

В разі прийняття цього закону, в окремих випадках, за незаконні оборудки із неліцензійними дисками можуть позбавити волі на 5 років. Проект вже схвалений у першому читанні і може бути прийнятий вцілому 19 травня.

У поширеній у четвер заяві американського посла Джона Гербста, говориться - американський уряд може достроково зняти санкції з України, якщо закон буде ухвалено і уряд суворо слідкуватиме за його виконанням.

XS
SM
MD
LG