Спеціальні потреби

МВФ готовий мобілізувати трильйон доларів, щоб зберегти здоров’я світової економіки. Чи варто Україні використати ці інструменти?


Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва
Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва

«Карантин та дотримання соціальної дистанції - вірний рецепт для подолання впливу COVID-19 на громадське здоров‘я, а безпека світової економіки потребує абсолютно протилежного», - заявляє директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва у своєму зверненні, опублікованому в понеділок.

Найкращий рецепт для того, щоб економічний біль, завданий вірусом, був короткостроковим - це постійний контакт і тісна коррдинація, наголошує Георгієва.

МВФ готовий мобілізувати 1 трильйон доларів кредитних ресурсів, щоб допомогти країнам, йдеться у заяві.

$50 мільярдів може бути виділено країнам з економіками, що розвиваються. Саме до таких країн належить і Україна.

До 10 мільярдів доларів - країнам з низьким доходом. 200 мільярдів доларів - це загальний обсяг існуючих програм Фонду, які можуть бути гарним механізмом надання додаткових коштів в рамках підтримки у час коронавірусу, йдеться у заяві. Також для найбідніших країн є можливість отримати доступ до Трастового фонду МВФ з подолання катастроф, повідомляє Фонд.

Україна має звернутись за цією допомогою, вважає колишня міністр фінансів України Оксана Маркарова.

«Додаткові швидкі фінансові інструменти від МВФ для подолання наслідків впливу коронавірусу, які обов’язково треба використовувати і в Україні - від бюджетної підтримки медичних видатків (від додаткових місць в лікарнях до апаратів ШВЛ та іншого) до макро фіскальних заходів та підтримки фінстабільності», - написала Маркарова у Facebook.

Про те, що Україні терміново потрібна програма МВФ, твітує і британський економіст Тімоті Еш. Він звертає увагу на те, що Україна має обмежені золотовалютні резерви, які останнім часом НБУ використовує для підтримки курсу гривні. «...Україна потребує програми МВФ на вчора», - твітує Еш.

В своїй заяві у понеділок МВФ також надав поради урядам стосовно дій у часи кризи:

- Бюджет: додаткові фіскальні стимули можуть бути необхідними, щоб вплив кризи не був довгостроковим, зокрема коли йдеться про охорону здоров‘я і допомогу нужденним.

- Центробанк: країнам, економіка яких розвивається, таким як Україна, Фонд радить балансувати між викликами через відтік капіталу та шоком на ринках сировинних товарів.

- Регулювання. Фонд наголошує на трьох пріоритетах: фінансова стабільність, здоров‘я банківської системи та економічна діяльність.

Дивіться також: Час-Тайм. Обмеження подорожей через коронавірус. Все, що варто знати

Час-Тайм. Обмеження подорожей через коронавірус. Все, що варто знати
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG