Спеціальні потреби

Актуально

Фаучі порадив не гаяти час на тести на антитіла і попередив про ризики, через нерівномірність вакцинацій від COVID-19

Д-р Ентоні Фаучі, Директор Національного інституту алергій та інфекційних захворювань

Головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі заявив, що не збирається робити тест на антитіла для того, щоб визначити, чи потрібно йому робити наступне щеплення, і не радить так робити іншим. Про це Фаучі, який зробив щеплення від COVID-19 біля п‘яти місяців тому, заявив в коментарі виданню Insider. Він порадив слідкувати за даними досліджень імунітету тих, хто отримав вакцину а також за лабораторними дослідженнями, для того, щоб мати більше інформації про строки можливого наступного щеплення від COVID-19.

Експерт відзначив, що кількість антитіл з часом спадатиме, але за імунітет до COVID-19 можуть відповідати інші фактори. Серед таких факторів видання Insider назвало клітини B та T. Insider також навів слова д-ра Рейчер Престі з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі про те, що, якщо б в крові були антитіла до кожного патогену, з яким зустрічався пацієнт, то «кров би швидко перетворилась на збірник антитіл».

Федеральна адміністрація США з контролю над продуктами харчування та ліками не рекомендує використовувати тест на антитіла для встановлення, того, чи мають вакциновані особи імунітет до COVID-19. Серед причин називається те, що наразі не доведено, чи означає наявність антитіл імунітет до COVID-19. Також, тест може дати хибний позитивний результат, наприклад, якщо хворий переніс захворювання іншим коронавірусом, а не SARS-CoV-2.

Фаучі також закликав американців активніше вакцинуватись задля захисту від зараження COVID-19 та від важкого перебігу хвороби. В коментарі CNN він застеріг, що з поширенням більш заразного штаму «Дельта», спалахи захворювань можуть статись у регіонах США, де рівень вакцинацій є найнижчим. Різниця в рівні вакцинацій може створити ситуацію, коли існуватиме «дві Америки», заявив він.

«Коли такий низький рівень вакцинацій накладається на новий штам, який має високу ефективність поширення, в недовакцинованих регіонах - штатах, містах чи округах - будемо бачити такі окремі плями... це, немов, ми отримаємо дві Америки», - говорить Фаучі.

Наразі у США вакциновано більше 46% населення, згідно з даними Центрів США із контролю над захворюваннями. Однак, в низці штатів, таких як Арканзас, Алабама, Луїзіана та Міссісіпі, рівень вакцинацій не перевищує 35%.

Дивіться також: У США, темпи імунізації суттєво зменшилися в порівнянні з весною. Відео

У США, темпи імунізації суттєво зменшилися в порівнянні з весною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Всі новини дня

Британія запровадила санкції щодо російської ЦВК та посадовців через псевдовибори в окупованій Україні

Виборча комісія у Москві. Фото: Alexander NEMENOV / AFP

Британія запровадила санкції щодо російських чиновників, про це повідомила пресслужба британського уряду 29 вересня.

"Британія запровадить санкції щодо 11 нових осіб у відповідь на спроби Росії використати фіктивні вибори, аби узаконити свій незаконний контроль над Херсонською, Запорізькою, Донецькою, Луганською областями і Кримом, які є частиною суверенної території України", – йдеться в повідомленні МЗС країни.

Санкції передбачають обмеження на пересування підсанкційних осіб та рух фінансів.

Серед інших, під санкції потрапили Центральна виборча комісія Росії та низка російських високопосадовців:

  • секретарка російської ЦВК Наталія Бударіна
  • голова окупаційного "уряду" на окупованій Херсонщині Андрій Алексєєнко
  • голова так званої виборчої комісії в окупованій частині Херсонської області Марина Захарова

Британський уряд назвав організовані окупаційною владою псевдовибори на захоплених Росією територіях "спробою нормалізувати нелегітимний контроль Росії над суверенною українською територією".

"Не можна проводити "вибори" в чужій країні. Британія ніколи не визнає претензій Росії на територію України. Крим, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Херсон – це Україна", – заявив міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі.

Загалом, за даними британського уряду, Лондон запровадив санкції щодо 1 800 осіб та організацій в рамках санкційної політики щодо Росії. З них 1 600 потрапили під санкції після початку повномасштабного вторгнення до України.

Раніше Європейський союз і Сполучені Штати розкритикували проведення росіянами на початку вересня так званих виборів на тимчасово окупованих українських територіях.

Зокрема, ЄС заявив що не визнає і не "визнаватиме ні проведення цих так званих "виборів", ні їхні результати". США назвали псевдовибори на окупованих територіях України "нічим іншим, як пропагандистським заходом".

Українським біженцям у ЄС продовжили статус до березня 2025 р.

Люди з українськими прапорами у Вільнюсі в Литві, де станом на серпень 2023 р. зареєстровані понад 72 000 біженців від російської війни в Україні. Фото 11 липня 2023 р.

Європейський Союз продовжив програму допомоги біженцям з України, яка мала закінчитися у березні наступного року, до 4 березня 2025 р.

Російський напад на Україну спричинив найбільшу хвилю біженців на континенті з часів Другої Світової війни.

Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС.
Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес

ООН подає, що у різних країнах офіційно зареєстровані 6 203 600 біженців з України, але інші джерела припускають, що загалом може йтися про принаймні 8 мільйонів українських біженців, і ще кілька мільйонів внутрішньо переміщені в Україні.

В двадцяти семи країнах ЄС, а також в Норвегії та Швейцарії у липні 2023 року офіційно в програмі захисту зареєстровані 4 114 30 біженців з України.

Міністр внутрішніх справ Іспанії, країни яка зараз головує в ЄС, сказав 28 вересня, що продовження програми вказує на твердість намірів Європи допомагати українцям.

«ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС», - сказав міністр Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес.

Тимчасовий захищений статус в ЄС та інших країнах Європи означає, що українські біженці мають автоматичне право жити, працювати і користуватися системами медичного обслуговування, соціального захисту й освіти для дітей.

Опитування проведене в усіх країнах ЄС у серпні 2023 підтвердило, що величезна більшість громадян європейських країн і далі схвалюють надання притулку українським біженцям.

86% громадян Європейського Союзу погодилися, що ЄС має і надалі надавати гуманітарну підтримку людям вражених війною в Україні, і 76% опитаних згодні з необхідністю приймати «людей, які втікають від війни в Україні».

Найбільша кількість українських біженців станом на серпень 2023 р. зареєстрована в Німеччині - 1 175 695, в Польщі - 960 550 осіб.

Ще однією країною з великою кількістю українських біженців є Чехія - 357 540 станом на липень 2023 р.

Програма тимчасового захищеного статусу вперше була застосована в ЄС 2001 року в час воєн на Балканах і зокрема війни в Боснії Герцеговині та в Косово.

Свою окрему програму допомоги українським біженцям має Велика Британія, в якій зареєстровано понад 200 000 осіб.

За даними ООН в Росії зареєстровані 1 275 315 біженців з України, і в Білорусі - 32 435, але заявки на реєстрацію в програмах захисту в Росії та Білорусі подали офіційно лише, відповідно, 65 400 і 2 995 людей.

Росія і Білорусь звинувачені у примусовій депортації людей з окупованих українських територій і зокрема у вивезенні дітей, що називають викраденням.

Міжнародний кримінальний суд розслідує звинувачення про викрадення українських дітей, що підпадає під визначення злочину війни і злочину проти людяності.

У березні 2023 р. Міжнародний Кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна через підозру у його причетності до організованих депортацій.

Слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид: деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Чи зависло у повітрі питання 24 мільярди доларів, які Білий Дім запросив у Конгресу для України? Відео

Американський уряд почав повідомляти федеральних працівників, що загроза шатдауну, або часткової зупинки уряду, може бути невідворотною. "Повідомлення визнає зростаючий ризик того, що мільйони співробітників і військовослужбовців у США можуть тимчасово перестати отримувати зарплатню вже через кілька днів" - повідомляє Washington Post. Попри те, що дедлайн на схвалення фінансування бюджету спливає вже цієї суботи, розбіжності між демократами і республіканцями, Сенатом і Палатою Представників, так виглядає, лише поглиблюються.

Підтримка України стала однією із тем на других дебатах республіканців – підсумки заяв. Відео

Підтримка України стала однією із тем запальних дискусій на других дебатах республіканців, які змагаються за номінацію від своєї партії на президентських виборах 2024-ого року. У дебатах у Каліфорнії брали участь сім політиків, але знову без лідера партійних парегонів, колишнього президента США Дональда Трампа.

Понад 70 тисяч людей стали біженцями: Агентство США USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Відео

Агентство США з міжнародного розвитку USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Про це заявила керівниця агенства Саманта Пауер. За її словами військова операція у Нагірному Карабасі минулого тижня погіршила і без того складну гуманітарну ситуацію в регіоні. Збройні сили Азербайджану захопили контроль над територією, яка яка десятки років була під управлінням місцевих вірмен. За повідомленнями медіа, президент невизнаної країни Самвел Шахраманян оголосив, що Нагірно-Карабаська Республіка припинила своє існування. Внаслідок цього вже понад 70 тисяч людей стали біженцями. Місцеві вірмени бояться репресій з боку азербайджанців.

Більше

XS
SM
MD
LG