Спеціальні потреби

Головний інфекціоніст США висловив сподівання, що Китай та Росія тестують вакцини перед тим, як їх схвалити


Ентоні Фаучі під час слухань в Конгресі США 31 липня 2020 року
Ентоні Фаучі під час слухань в Конгресі США 31 липня 2020 року

Американці почнуть отримувати вакцину від коронавірусу вже з 2021 року. Такими «обережно оптимістичними» оцінками поділився голова Національного інституту алергій та інфекційних хвороб США д-р Ентоні Фаучі під час слухань в американському Конгресі в п‘ятницю.

Цей процес буде поступовим, наголосив Фаучі. «Не думаю, що всі одразу отримають [вакцину] на початку. Ймовірно, це відбуватиметься поетапно. Тому працюють комітети, які встановлюють пріоритетність отримання. Зрештою, в певний обґрунтований час, згідно до планів, американці, які потребують вакцину, отримають її протягом 2021 року».

Фаучі також прокоментував нещодаівні повідомленн у ЗМІ про те, що Росія планує схвалити вакцину від коронавірусу вже через декілька тижнів.

«Заява про наявність вакцини для розповсюдження перед проведенням тестувань, на мою думку, є щонайменше проблематичною», - заявив Фаучі.

Він висловив сподівання, що Росія та Китай тестують вакцину перед тим, як схвалити і назвав підхід США до затвердження вакцини швидким, але відповідальним.

«Сподіваюсь, що китайці та росіяни проводять справжні тестування вакцини перед тим, як її комусь давати, - заявив Фаучі. - Ми просуваємось дуже швидко і не думаю, що інші країни нас випередять з вакцинами так, щоб ми від них залежали. Думаю, що програма, яку ми впроваджуємо і спонсоруємо просувається швидко та відповідально».

Адміністрація Трампа проводить програму «Космічна швидкість» з розробки вакцини. В понеділок було оголошено про початок фінальної стадії випробувань прототипу вакцини, що розробляє компанія Moderna разом з Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб США.

Водночас, провідний експерт США з інфекційних хвороб висловив сумнів у тому, що коронавірус згодом може перестати бути загрозою. COVID-19 є настільки заразним, що не варто сподіватись на те, що цей вірус згодом зникне, переконаний Фаучі.

«Не думаю, що він зникне, бо цей вірус настільки швидко передається», - сказав Фаучі конгресменам.

За час пандемії, кількість випадків заражень COVID-19 склала 17 мільйонів у світі і більше 4 мільйонів у США.

Дивіться також: 51 день на апараті ШВЛ: історія пацієнта, який переміг коронавірус. Відео

51 день на апараті ШВЛ: історія пацієнта, який переміг коронавірус. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

XS
SM
MD
LG