Спеціальні потреби

Актуально

Настав час говорити, - екс-радник Трампа може пролити більшe cвітла на справу стосовно можливого тиску на Україну

Колишній радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон зробив кілька гучних заяв у Twitter після тривалого мовчання.

Болтон звинуватив Білий дім у перешкоджанні йому у доступі до власного акаунта у Twitter з часу його відставки, що відбулась більше двох місяців тому. «Вони бояться того, що я можу сказати? Тим хто думав, що я заховався! Хочу вас розчарувати», - написав Болтон у п‘ятницю.

«Повернімося до обговорення дуже важливих питань національної безпеки, які постали перед Америкою. Загрози надзвичайні і вони зростають. Президентство та контроль у Палаті представників та Сенаті буде вирішено менше ніж за рік. Знову настав час говорити», - написав Болтон у Twitter у суботу.

Цього тижня завершились заплановані публічні слухання в Палаті представників Конгресу США в рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа, під час яких свідки згадували і про роль Болтона в скандалі навколо можливого тиску адміністрації Трампа на Україну. Зокрема, за повідомленнями, саме Болтон дав вказівку інформувати юристів Білого дому про можливі порушення з боку адміністрації у спілкуванні з Україною. Він також негативно відгукувався про діяльність юриста Трампа Руді Джуліані, який, за свідченнями тимчасового повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора, керував неформальним каналом спілкування з українською владою.

Так, колишня заступниця Болтона в Білому домі Фіона Гілл розповіла конгресменам під час слухань у п‘ятницю, що зустріч між українськими та американськими посадовцями, що відбулась 10 липня і на якій йшлося про проведення певних розслідувань, викликала стурбованість тогочасного радника національної безпеки США Джона Болтона. Болтон після зустрічі дав вказівку Гілл поінформувати юристів Ради національної безпеки США.

За словами Гілл, Болтон порівнював колишнього мера Нью-Йорка і особистого юриста Трампа Руді Джуліані з "ручною гранатою, яка усіх підірве".

На відміну від низки інших посадовців, які відмовились давати свідчення, посилаючись на заборону адміністрації, Болтон натякав на своє бажання свідчити.

Так, у листі до конгресменів раніше цього місяця адвокат Болтона Чарльз Купер повідомляв, що Болтон має інформацію про затримку військової підтримки Україні, яка досі не була розголошена на свідченнях у Конгресі США.

«Джон Болтон брав особисту участь в багатьох подіях, зустрічах та розмовах, про які ви вже отримали свідчення, так само як і в багатьох важливих зустрічах та розмовах, які поки що не були обговорені», — йдеться у листі.

Попри це, адвокат Болтона наголосив, що його клієнт не збирається давати свідчення у Конгресі, допоки його не зобов‘яже суд.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Дональд Трамп захищає репутацію Руді Джуліані

Студія Вашингтон. Дональд Трамп захищає репутацію Руді Джуліані
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Всі новини дня

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Чому в інтересах США продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні — пояснює лідер республіканців. Відео

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл пояснив, чому в інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG