Спеціальні потреби

Українські кораблі “Черкаси” і “Чернігів” готуються до навчань Сі Бриз-2024 в Британії


Український моряк на кораблі "Черкаси". Портсмут. Велика Британія. 11 квітня 2024 р.
Український моряк на кораблі "Черкаси". Портсмут. Велика Британія. 11 квітня 2024 р.

Українські бойові кораблі “Черкаси” і “Чернігів”, які Велика Британія передала для Військово-морського флоту України, 11 квітня увійшли до британської військово-морської бази Портсмут, перемістившись з попереднього базування у Шотландії.

Ці два мінні тральники під прапорами Військово-морського флоту України з українськими екіпажами готуються брати участь у міжнародних навчаннях Сі Бриз-2024 разом з кораблями США, Британії та інших країн НАТО.

"Черкаси" і "Чернігів" у Портсмуті. 11 квітня 2024 р.
"Черкаси" і "Чернігів" у Портсмуті. 11 квітня 2024 р.

Навчання стануть частиною приготувань до перебазування кораблів в Україну, де “Черкаси” і “Чернігів” зможуть виявляти й знешкоджувати морські міни для безпечнішого мореплавства у Чорному морі.

Зараз вони не можуть пройти до Чорного моря, оскільки Туреччина згідно з положеннями міжнародної Конвенції Монтре оголосила, що у зв’язку з російською війною проти України забороняє проходження військових кораблів з Середземного моря через Босфорську протоку.

Чільний український дипломат у Лондоні, тимчасовий повірений у справах України у Сполученому Королівстві Едуард Фесько, дав зрозуміти, що Київ хоче якнайшвидше перебазувати кораблі “Черкаси” і “Чернігів” у Чорне море, але українську сторону також задовольняють обмеження на прохід російських суден через Босфор, які запровадила Туреччина.

Україна змогла з допомогою далекобійної зброї і з новітнім застосуванням морських дронів знищити низку російських кораблів у Чорному морі, а тепер Москва через обмеження Конвенції Монтре не має можливості легко поповнити свій Чорноморський флот.

Британія і Норвегія очолюють коаліцію для військово-морського флоту України

Українські моряки на кораблях “Черкаси” і “Чернігів”, очікуючи повернення на батьківщину, будуть удосконалювати свої бойові навички разом з британськими та іншими партнерами і покращуватимуть здатність взаємодіяти з партнерами з країн НАТО.

Британський міністр оборони Ґрант Шаппс заявив 11 квітня, що “надання цих кораблів (Україні) та можливості для навчання, які забезпечує британський військово-морський флот, у перспективі сприятиме здатності України захищати свої води”.

Історія: березень 2014 р. "Україна втрачає останній корабель в Криму"

"Російські війська захопили український тральник "Черкаси", останній військовий корабель ВМФ України в Криму.

Українські військово-морські джерела повідомили, що моряки залишалися на борту до ранку, а потім евакуювалися на берег.

Під час операції захоплення корабля, яка розпочалася увечері 25 березня, тральник застосував водомети, намагаючись відбити російські війська, які наблизились до «Черкас» на швидкохідних катерах.

«Росіяни кинули шумові гранати і стріляли зі стрілецької зброї, мабуть в повітря», - заявило джерело флоту.

Російські війська використовували подібну тактику, щоб захопити кораблі і військові бази від останніх українських військ, що залишилися ще в Криму".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG