Спеціальні потреби

Британська розвідка: ракети «Кинджал» далеко не такі ефективні, як заявляє Путін


Реактивний літак ВПС Росії МіГ-31К з високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою Х-47М2 «Кинжал» під час військового параду до Дня перемоги у Москві. 9 травня 2018 року. Росія використовує ці ракети для обстрілу цивільної інфраструктури України з лютого 2022 року. (AP)
Реактивний літак ВПС Росії МіГ-31К з високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою Х-47М2 «Кинжал» під час військового параду до Дня перемоги у Москві. 9 травня 2018 року. Росія використовує ці ракети для обстрілу цивільної інфраструктури України з лютого 2022 року. (AP)

Російські ракети «Кинджал» не показали себе як надійна зброя, тому заява президента Росії Володимира Путіна про нові патрулі Чорного моря з реактивними літаками зі зброєю «нового покоління» є розрахована на внутрішню аудиторію, яка не знайома з результатами її використання, вважає британська військова розвідка.

"Кинджал" «фактично залишається на стадії експлуатаційних випробувань, і його продуктивність в Україні на сьогодні є незадовільною», — йдеться в заяві уряду британського міністерства оборони, опублікованій в мережі Х (колишній Twitter).

Президент Росії Володимир Путін оголосив 18-го жовтня 2023 року, що Росія почне здійснювати патрулювання у східній частині Чорного моря з використанням літаків-перехоплювачів МіГ-31І, озброєних балістичними ракетами повітряного базування Х-47М2 «Кинжал».

Заява пролунала у контексті нещодавнього збільшення морської присутності США в східному Середземномор’ї, де вони могли б утримувати російські судна під загрозою, використовуючи систему озброєння з дальністю дії до 2000 км.

«Ця заява відповідає типовій російській риториці, спрямованій на внутрішню аудиторію, яка називає Захід агресорами, водночас обставляючи російську діяльність як необхідну для захисту держави», – зауважує британська розвідка. Вона додає, що мета була «продемонструвати, що Росія продовжує виробляти та використовувати новітню зброю, попри конфлікт, що триває в Україні».

Британські експерти вважають, що російська ракета «Кинжал», розрекламована у Росії як така, що «здатна літати на гіперзвуковій швидкості та ухилятися від сучасних систем протиповітряної оборони», насправді перебуває лише на стадії експлуатаційних випробувань, і її ефективність в Україні є поганою.

Як раніше повідомляв Голос Америки, на думку британської розвідки, успішні дії України у Чорному морі протягом останніх тижнів змусили Росію перевести найцінніші свої активи з окупованого українського Севастополя далі на схід – в Новоросійськ.

Також Росія планує побудувати нову базу для свого флоту на окупованій території Грузії – в Абхазії, подалі від українських морських дронів та ракет, які знищили цілу низку російських військових кораблів та завдали нищівного удару по штабу Чорноморського флоту Росії у Севастополі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG