Спеціальні потреби

Актуально

Міністр енергетики України про підготовку до зими, транзит газу і те, як спонукати Росію вивести війська із ЗАЕС. Інтерв'ю

German Galushchenko, Ukraine's Energy Minister

Україна готується до другої зими після початку повномасштабної агресії Росії. Про підготовку тепломережі в умовах війни, про те, як Україна стає потужним гравцем на газовому ринку Європи, а також про те, яким чином спонукати Росію почати перемовини щодо виведення сил із ЗАЕС, - міністр енергетики України Герман Галущенко розповів в інтерв'ю журналістці Української Служби Голосу Америки Оксані Бедратенко.

Інтерв'ю відредаговане для ясності та плинності.

Оксана Бедратенко, Голос Америки: Наближається зима. Це вже друга зима після повномасштабного вторгнення і ми пам’ятаємо, що минулого разу російські обстріли призвели до руйнування фактично половини енергомережі. Як просувається відновлення енергомережі?

Герман Галущенко, міністр енергетики України: Насправді зараз відбувається наймасштабніша ремонтна кампанія з часів незалежності України.

У нас декілька напрямків. Перше: це ремонти, щоб забезпечити готовність устаткування працювати зимою. Друге: це відновлення зруйнованих росіянами об’єктів, де це можливо, саме до зими.

Третє: це, відповідно, збільшення потужностей генерації в системі, додавання нової генерації, якої не існувало минулого року, і це важливий трек, бо нам важливо збільшити генерацію в Україні, щоб надійніше пройти минулу зиму.

І важливий напрямок: ремонт підстанцій, які теж минулого зимового періоду зазнали суттєвих ударів росіян.

О.Б.: Минулого багато енергообладнання поставили міжнародні партнери. Зараз чи долучається більше українське виробництво до цього процесу?

Г.Г.: Безумовно. Важливо, що ми не зупинялись в постачаннях із нашими партнерами, навіть після закінчення зими. І ми орієнтуємось також на локалізацію виробництва в Україні енергетичного устаткування, тому що в умовах військових дій це найшвидше рішення для нас з точки зору логістики, постачання і монтажу такого устаткування.

О.Б.: В ЗМІ звучала цифра, що ви плануєте на 70% відновити роботу енергомережі до зими. Чи це правильно і наскільки зараз уже відновлено енергомережу?

Було пошкоджено 44 підстанції Укренерго. На сьогодні вже 35 відновлено

Г.Г.: Мережі насправді зазнали дуже суттєвих пошкоджень протягом минулої зими. Зараз відбуваються ремонти. Може сказати, що було пошкоджено 44 підстанції Укренерго. На сьогодні вже 35 відновлено. І ми далі рухаємося в плані відновлення. Так само дуже важливе відновлення генерації, тому що ми орієнтуємося на забезпечення максимальної роботи всієї генерації протягом зимового періоду.

Архівне фото, червень 2023 року. Запорізька АЕС
Архівне фото, червень 2023 року. Запорізька АЕС

О.Б.: Стосовно ядерної енергетики – Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, зараз перебуває під російською окупацією. Там діє місія МАГАТЕ. Що може зробити міжнародна спільнота, щоб зменшити ризики ядерної катастрофи, щоб убезпечити ЗАЕС від аварій?

Жодні розмови з росіянами не дають ефекту з точки зору того що вони мають залишити ЗАЕС

Г.Г.: Абсолютно очевидно вже сьогодні, що жодні розмови з росіянами не дають ефекту з точки зору того, що вони мають залишити Запорізьку станцію. І ми бачимо, що всі можливі опції, які були використані, не дають результату.

І сьогодні, напевно, найочевидніша відповідь - це якнайшвидше запроваджувати санкції проти російської атомної енергетики для того, щоб спонукати їх до початку перемовин про їхній вихід із Запорізької атомної станції.

О.Б.: Чи правильно зараз діє МАГАТЕ у своїй місії на АЗС?

Ми б хотіли більшого ефекту від самої організації (МАГАТЕ)

Г.Г.: Там постійно перебувають чотири експерти. Безумовно, ми б хотіли більшого ефекту від самої організації, але, з іншого боку, вони діють в межах статуту, вони є більш технічною місією.

Але важливо зараз, що коли технічна місія бачить порушення, - і це є в звіті МАГАТЕ за наслідками їхнього першого візиту на Запорізьку атомну станцію - всіх семи основних стовпів ядерної безпеки, то це питання можна виносити на вищий рівень, і щоб воно постійно обговорювалось, тому що ця ситуація із Запорізькою атомною станцією, на жаль, нічого не додає світу стосовно тих інструментів, до яких світ дійшов в гарантіях ядерної та радіаційної безпеки.

О.Б.: Росія залишається великим постачальником ядерного пального для світу. Україна донедавна закупала багато ядерного палива з Росії. Які зараз є проекти диверсифікації, щоб навіть на довгострокову перспективу не залежати від Росії. І що мусить робити світ, щоб зменшити вплив Росії у цій сфері?

Г.Г.: Ну насправді навіть до великої війни ми диверсифікували постачання ядерного пального: половину пального ми отримували від росіян, половину - від Westinghouse. І це дало нам можливість одразу після великої агресії припинити всі відносини з росіянами у сфері постачання пального. Ми маємо зараз можливість забезпечуватись пальним від наших американських партнерів.

Росіянам нема місця в цивілізованому світі на цивілізованих ринках - державі, яка знищила все до чого дійшов світ в розвитку мирного атому

Стосовно світу, безумовно, є досі монополія певної категорії пального, зокрема коли ми говоримо про пальне для реакторів типу ВВЕР-440, але ми так само працюємо спільно з Westinghouse. Я впевнений: в найближчий перспективі ми спільно з американською стороною будемо виробляти пальне для такої категорії блоків і, відповідно, це дасть можливість позбутися монополії росіян, яку вони на сьогодні, на жаль, ще мають.

А основне - треба знову ж таки санкції, санкції - це відповідь. Росіянам нема місця в цивілізованому світі на цивілізованих ринках - державі, яка знищила все, до чого дійшов світ в розвитку мирного атому.

О.Б.: А коли почнеться реалізація проєкту з Westinghouse щодо виробництва ядерного пального?

Г.Г.: А він вже реалізується. Питання в тому, коли ми вийдемо на промислове виробництво? Сам проєкт реалізується. Я дуже очікую, що наступного року ми зможемо вийти на промислове виробництво.

О.Б.: І це забезпечить всі українські реактори?

Г.Г.: Йдеться про реактори ВВЕР-440. У нас їх два, але це паливо монопольно виробляє тільки Росія. Тобто це знищить монополію Росії в цьому сегменті, тому що для реакторів типу ВВЕР-1000 є паливо американське.

Архівне фото: устаткування газосховища. Стрий. Україна
Архівне фото: устаткування газосховища. Стрий. Україна

О.Б.: Стосовно газу. Попри війну європейські компанії зберігають газ в українських газосховищах. Якою може бути роль України в газовому ринку Європи цієї зими?

Україна - надійний партнер (для європейських компаній на газовому ринку - Г.А,) навіть під час війни і важливо, що Україна здатна забезпечувати безпеку постачання для Європи

Г.Г.: Насправді Україна вже рухається до своєї мети - це енергетичний хаб для Європи. І коли ми говоримо там про Запорізьку атомну станцію, ми говоримо що це найбільша в Європі атомна станція. Так само і про сховища газу: ми говоримо, що це найбільше в Європі сховище газу, більше того, ми провели величезну роботу цього року, ми ухвалили цілий ряд законів, в яких адаптували європейські норми. Тобто сьогодні наші газосховище повністю сертифіковані відповідно до європейського законодавства. І це дає можливість якраз закачувати газ на зрозумілих умовах.

Дійсно, зараз ми спостерігаємо цю тенденцію. Я впевнений, що у найближчий місяць буде тільки збільшення обсягів закачування газу, а це означає, що Україна - надійний партнер навіть під час війни, і те, що Україна здатна забезпечувати безпеку постачання для Європи й це важливо.

О.Б.: Контракт України на газотранзит з Росією завершує свою дію наступного року. Що буде з трубою?

Г.Г.: Насправді зараз мені здається, що трохи передчасно давати прогноз на наступний рік. Ми ж маємо справу з росіянами - вони можуть припинити дію цього контракту в будь-який день. Це абсолютно очевидно і це не пов'язано з якимись юридичними формальностями - це просто буде таке рішення, і питання більше до наших європейських партнерів, чи їм потрібен буде цей газ з Росії.

Чи їм потрібен буде транзит, чи вони будуть в стані забезпечити себе повністю газом без Росії? В мене є відчуття, що це реально, також була відповідна заява єврокомісара Кадри Сімсон з енергетики про те, що основна мета - взагалі позбутися російського газу в Європі.

О.Б.: Тобто існує можливість того, що цей контракт все-таки буде продовжено, якщо буде зацікавленість?

Ми точно не будемо стороною перемовин з росіянами (щодо продовження газотранзитного контракту - Г.А.)

Г.Г.: По-перше, ми точно не будемо стороною перемовин з росіянами, і це абсолютно очевидно. По-друге, я думаю що наступний рік буде показовий з точки зору можливості Європи функціонувати взагалі без російського газу. Я бачу всі передумови для того, щоб це відбулося. Щойно це станеться, я думаю, що це питання взагалі втратить актуальність.

О.Б.: Які ми є основні проєкти зараз України і США. І в чому ви очікуєте американську допомогу найближчим часом?

Г.Г.: Безумовно, це атомна енергетика. Атомна енергетика - від побудови великих блоків і до малих модульних реакторів.

Мені дуже приємно що навіть під час війни керівники великих компаній відвідують Україну ми відвідуємо певні локації де ми вже починаємо щось будувати і маємо великі плани на майбутнє

По-друге, це безумовно відновлювальні джерела енергії: вітер, сонце. І ми говоримо про те, що існує величезний потенціал для співпраці в розвитку розподіленої генерації, децентралізації генерації.

Деякі проєкти ми зможемо реалізувати після нашої перемоги через тимчасову окупацію частини території, особливо на півдні України.

Але знову ж таки є проєкти, які рухаються і зараз. І мені дуже приємно, що навіть під час війни керівники великих компаній відвідують Україну, ми відвідуємо певні локації, де ми вже починаємо щось будувати і маємо великі плани на майбутнє.

Дивіться повну версію на YouTube Голосу Америки Українською:

Всі новини дня

Вперше в історії США: спікера Палати представників Кевіна Маккарті звільнили з посади

Колишній спікер Палати представників Кевін Маккарті спілкується з журналістами

Крайній правий конгресмен-республіканець Мет Гейтс та його прихильники домоглись звільнення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників США, зокрема, і через його позицію щодо допомоги Україні.

Голосування за звільнення Маккарті з посади відбулось у вівторок, 3-го жовтня з результатами 216-за та 210-проти. Проти звільнення голосувала більшість республіканців, окрім 8-ми представників крайньоправого крила цієї партії, які власне й вимагали звільнити спікера. Їхні голоси посилила більшість демократів, які партійною лінією підримали звільнення республіканського спікера. Тепер Палата представників має обрати нового спікера. Це перший такий випадок в історії США.

Гейтс проти Маккарті

Клопотання про відставку спікера Кевіна Маккарті вніс його однопартієць, представник крайньо правого крила республіканців, конгресмен від штату Флорида Мет Гейтс. Відповідний запит Гейтс вніс ввечері у понеділок, 2-го жовтня.

Конгресмен-республіканець Мет Гейтс в кулуарах Конгресу США після засідання республіканської конференції в Палаті представників.
Конгресмен-республіканець Мет Гейтс в кулуарах Конгресу США після засідання республіканської конференції в Палаті представників.

Механізм для звільнення спікера, який був однією з умов призначення Маккарті на посаду, дозволяє будь-якому члену Палати представників скликати нові вибори. Також, за процедурою, резолюція про усунення спікера має пріоритет над іншими питаннями.

Так, сам спікер Маккарті був зобов’язаний включити вимогу про власне звільнення до законодавчого розкладу протягом двох днів після подання. Але опублікувавши короткий пост "Давай" у мережі "X", Маккарті поставив відповідний документ на голосування одразу ж наступного дня після його внесення Метом Гейтсом.

Маккарті запевняв, що переживе голосування про звільнення. Він також відкинув заяви про домовленості з демократами про підтримку на голосуванні. За словами Маккарті, перед голосуванням він сказав лідеру демократів в Палаті представників Гакіму Джеффрісу: "Робіть усе, що ви вважаєте за потрібне", - цитує New York Times.

Лідер демократів в Палаті представників Гакім Джеффріс спілкується з журналістами в будівлі Капітолію США
Лідер демократів в Палаті представників Гакім Джеффріс спілкується з журналістами в будівлі Капітолію США

Своєю чергою Джеффріс перед голосуванням заявив, що демократи підтримають звільнення Маккарті: "Ми готові шукати спільну мову на шляху вперед. Але, на жаль, наші крайньоправі колеги-республіканці не виявили бажання зробити те саме. Зараз все залежить саме від Республіканської партії, яка має припинити війну республіканців у Палаті представників. Враховуючи їх небажання раз та назавжди порвати з MAGA-екстремізмом, керівництво Демократичної партії в Палаті представників голосуватиме схвально за пропозицію республіканців про звільнення спікера", - йшлося у офіційному листі-зверненні лідера демократів.

Пізніше абсолютна більшість демократів проголосувала за звільнення Маккарті, доєднавшисть до 8-ми республіканців від крайньо правого крила.

Чому звільнили та як це пов'язано з Україною

Серед названих причин, чому деякі однопартійці домагалися звільнити спікера Маккарті, є співпраця з демократами для погодження короткострокової резолюції про фінансування уряду США, а також відмова блокувати допомогу Україні.

"Увесь цей театр з провалами спікера Маккарті призвів до того, що він об’єднався з демократами, аби ухвалити резолюцію, яка продовжує фінансувати Україну та фінансує втручання Джека Сміта (спецпрокурор - ред.) у майбутні вибори, проти президента Трампа", - опублікував на своєму сайті Мет Гейтс після внесення резолюції про звільнення Маккарті.

У понеділок ввечері, коментуючи журналістам внесення клопотання про звільнення спікера, Гейтс заявив, що його однопартійці не підтримали б пропозицію про відставку, якби спікер розповів їм про "свою таємну угоду з Джо Байденом щодо України", - цитує CNN. Закликаючи проголосувати за звільнення Маккарті в залі Палати представників у вівторок, Гейтс знову згадав про допомогу для Києва, яку крайні праві вимагають зупинити взагалі.

"Мене стурбувало повідомлення про таємну угоду щодо фінансування України, яка дозволила б надати більше грошей для України разом з фінансуванням для нашого власного кордону на півдні країни. Наскільки образливим це має бути для нашої митниці, прикордонників та людей, які страждають через незахищеність кордону, що деякі з моїх колег готові боротися за власний кордон лише за умови, що вони зможуть відправити мільярди доларів в Україну, щоб ті добре профінансували кордон їхньої держави. З мене досить", - заявив Мет Гейтс в залі Палати представників.

Домовленість щодо України

Коментуючи уникнення шатдауну в неділю 1-го жовтня, Президент Джо Байден закликав Маккарті та інших республіканських лідерів виконати своє зобов’язання про окреме голосування щодо фінансування для України.

Президент США Джо Байден виступає в коледжі принца Джорджа в місті Ларго, штат Меріленд.
Президент США Джо Байден виступає в коледжі принца Джорджа в місті Ларго, штат Меріленд.

"Сподіваюся, мої друзі з протилежної політичної гілки дотримаються свого слова про підтримку України. Вони сказали, що збираються підтримати Україну в окремому голосуванні", – сказав Байден і додав: "Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана".

На уточнююче запитання журналістів, чи довірятиме Байден Маккарті, коли "прийде час наступної угоди", Байден відповів: "Ми щойно уклали угоду про Україну. Отже, побачимо".

Своєю чергою, Маккарті заперечив, що він укладав будь-які сторонні угоди щодо обіцянок виділити фінансування Україні. Але зауважив, що сказав демократам, якщо існуватиме технічна проблема в чинному короткостроковому фінансуванні уряду, яка би заважала передачі вже наявних коштів для Києва, то це можна вирішити, переказує CNN.

"Немає жодної сторонньої угоди. Я не знаю, хто і звідки це бере. Немає жодної сторонньої угоди щодо України", — сказав Маккарті журналістам в капітолії.

Необхідність обрати нового спікера Палати представників США відтерміновує розгляд 12-ти законопроектів про видатки для фінансування уряду США на наступний рік, а також ймовірний розгляд додаткового фінасування для України. Нагадаємо, що резолюція про короткострокове фінансування уряду США відтермінувала потенційний шатдаун до 17-го листопада.

Посада спікера Палати представників США є третьою позицію після президента та віцепрезидента США у черзі на керівництво державою, у разі непередбачуваних випадків, якщо щось трапиться з чинними очільниками країни.

Дивіться також: Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому.

Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:32 0:00

Як реагують у Європі на суперечки у Конгресі щодо підтримки України? Відео

Як реагують у Європі на суперечки у Конгресі щодо підтримки України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:41 0:00

Представники Європейського Союзу виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах. Міністри закордонних справ ЄС, щоб засвідчити свою непохитність, вдалися до незвичайної поїздки на нараду 2 жовтня у Києві. За візитом стежив Богдан Цюпин.

Як в Пентагоні реагують на дискусії конгресменів США навколо питання надання Україні нової допомоги? Відео

Продовження забезпечення України боєприпасами та зброєю, які потрібні для захисту її території. Про це президент США Джо Байден зранку 3 жовтня говорив телефоном із союзниками та партнерами, щоб скоординувати підтримку України. У розмові із президентом Байденом взяли участь лідери Канади, Німеччини, Італії, Польщі, Великої Британії, Румунії, Франції, НАТО та Європейської Ради. Більше про американську підтримку Києва розповідає Остап Яриш.

Білий дім: зниження підтримки України може підбадьорити Росію та призвести до розширення конфлікту

Президент України Володимир Зеленський з президентом США Джо Байденом в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, 21 вересня 2023 року. REUTERS/Кевін Ламарк

Президент США Джо Байден у вівторок зателефонував лідерам країн-союзників у Європейському Союзі та НАТО, щоб запевнити їх, що допомога США Україні продовжуватиметься. Він наголосив, що зниження підтримки може підбадьорити Росію та призвести до розширення конфлікту. Про це на брифінгу в Білому домі у вівторок заявив Представник Ради з нацбезпеки Джон Кірбі.

"Така втрата підтримки змусить Путіна повірити, що тепер він може перечекати нас і продовжувати конфлікт, доки ми, наші союзники та партнери, не згорнемо (підтримку)», – сказав Кірбі. За його словами, такий розвиток подій принесе Путіну перемогу.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі повторив заяви президента Байдена, який критикував невелику групу республіканців у Палаті представників, які заблокували фінансування України, зазначивши, що більшість республіканців віддані справі підтримки України.

Як повідомляв Голос Америки, пізно в суботу ввечері президент США підписав ухвалений Конгресом законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, який не містив нової допомоги Україні.

Президент США Джо Байден закликав законодавців не допустити призупинення американської допомоги Україні.

Американські сенатори від обох партій після ухвалення законопроєкту про тимчасове фінансування уряду виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.

Допомоги вистачить на кілька місяців – Кірбі

На брифінгу Кірбі запевнив, що Україна не матиме перебоїв з постачанням зброї ще принаймні кілька місяців, але він попередив, що кошти можуть закінчитися за кілька місяців, якщо республіканці в Конгресі не ухвалять новий обсяг допомоги для боротьби ЗСУ з російським вторгненням.

"Я думаю, що найближчими тижнями ви побачите відносно послідовну підтримку України з президентських повноважень. Пентагон все ще має у своєму розпорядженні кілька мільярдів доларів, які ще не вичерпалися, і які можна використати з президентських повноважень", – сказав Кірбі у Білому домі.

Він наголосив, що перерв у постачанні немає, але вони можуть настати, якщо Конгрес не встигне проголосувати за виділення додаткових коштів.

"Ми надаємо Україні допомогу в безпеці приблизно кожні два тижні, і я думаю, ви побачите, що так буде і в найближчі тижні. Але за відсутності додаткового фінансування з боку Конгресу, про яке ми просили, так, може настати "важка ситуація", – визнав Кірбі.

Він наголосив, що адміністрація Байдена хоче забезпечити, аби не було "жодних прогалин, щоб ми могли продовжувати цей послідовний процес надання їм підтримки, особливо, коли ми входимо до осені та продовжується контрнаступ".

"Попереду ще близько 6-8 тижнів хорошої погоди, хорошої бойової погоди, і ми хочемо переконатися, що українці зможуть досягти успіху", – наголосив Кірбі.

Хороший дзвінок, єдність союзників і гарантії для України – світові лідери про телефонну розмову з Байденом

Лідери країн світу та міжнародних безпекових органзацій заявили у розмові з президентом США, що готові надати Україні додаткову військову техніку, фінансову та політичну підтримку. AP Photo/Susan Walsh

Лідери низки країн світу та міжнародних безпекових організацій оприлюднили перші підсумки та деталі розмови з президентом США Джо Байденом. Як повідомляв Голос Америки, Джо Байден зранку 3 жовтня провів телефонну розмову із союзниками та партнерами, щоб координувати продовження підтримки України.

“Хороший дзвінок з лідерами НАТО, організований президентом США”, – написав свій відгук про розмову генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у мережі Х (у минулому Twitter).

“Оскільки Росія продовжує свою жорстоку війну, ми всі зобов’язуємося підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – запевнив генсек НАТО.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель також заявив, що союзники “єдині”.

Він також додав, що з нетерпінням чекає зустрічі з президентом США Джо Байденом 20 жовтня у Вашингтоні на саміті США-ЄС.

“У ці часи випробувань трансатлантичні дії важливіші, ніж будь-коли”, – пише Мішель у мережі Х.

А метою телефонного дзвінка лідерів G7 та “Бухарестської дев'ятки” він назвав “гарантувати нашу повну підтримку Україні”.

“Ми єдині і готові надати Україні додаткову військову техніку, фінансову та політичну підтримку. Мир і безпека в Україні дорівнює миру і безпеці в Європі”, – заявив Шарль Мішель.

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн також наголосила, що підтримка України з боку Європи непохитна.

Посадовиця нагадала про 50 мільярдів євро на макрофінансову допомогу, пов’язану з Планом реформ та інвестицій в Україну, а також 1 мільйон боєприпасів для України, які мають бути доставлені до березня 2024 р., і про дії ЄС щодо забезпечення повної відповідальності за російські злочини проти українців.

В офісі прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні заявили по завершенню дзвінка, що Байден “прагне запевнити союзників у продовженні американської підтримки України, з огляду на останні рішення Конгресу США”, інформує Guardians.

Президент Румунії Клаус Йоганніс після розмови твітує: "Ми оцінили ситуацію з безпекою в Чорному морі, зокрема після бомбардування Росією портів України на Дунаї. Подякував США та НАТО за вжиті заходи”.

Румунія, за словами президента, продовжить підтримувати Україну, зокрема щодо транзиту зерна”.

А прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак запевнив, що британці готові підтримувати Україну військовою, гуманітарною та економічною допомогою.

Сунак “окреслив триваючу військову, гуманітарну та економічну допомогу Сполученого Королівства Україні та підкреслив, що ця підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно”, - йдеться у заяві Даунінг-стріт.

“Президент підтвердив рішучу відданість Сполучених Штатів підтримці України стільки, скільки це буде потрібно, як і всі інші лідери, які долучилися до дзвінка", — прокоментував розмову Джон Кірбі, представник Ради нацбезпеки США.

За його словами, лідери обговорили зусилля щодо продовження надання Україні боєприпасів і систем озброєння, необхідних для захисту своєї території, а також продовження зміцнення протиповітряної оборони України, “оскільки вони готуються до нових атак на критичну інфраструктуру”.

Дзвінок відбувся на тлі занепокоєння після ухвалення закону про тимчасове фінансування уряду США, який не містить нової допомоги Україні. Байден висловив сподівання, що республіканці дотримаються свого слова щодо підтримки України, і запевнив, що переважна кількість республіканців і демократів як у Палаті представників, так і в Сенаті підтримують Україну в її захисті від російської агресії.

Тим часом Пентагон має змогу передати Україні зброї ще на 5,4 мільярда доларів, поки в Конгресі не розглянули запит на додаткове фінансування. Про це Українській службі Голосу Америки повідомили в американському Міноборони.

Більше

XS
SM
MD
LG