Спеціальні потреби

"Дефолт - не варіант". Байден продовжить перемовини з Конгресом щодо ліміту боргу


 Президент США Джо Байден провів зустріч зі спікером Конгресу Кевіном Маккарті, лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером та лідером меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом 9 травня в Білому домі
Президент США Джо Байден провів зустріч зі спікером Конгресу Кевіном Маккарті, лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером та лідером меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом 9 травня в Білому домі

Президент США Джо Байден планує провести ще одну зустріч з лідерами американського Конгресу в п'ятницю, щоб обговорити питання підвищення боргового ліміту. Попередня зустріч, що відбулась у вівторок, завершилась без результатів.

Раніше міністерка фінансів США Дженет Єллен попередила про "економічну та фінансову катастрофу" для Сполучених Штатів і світової економіки, якщо президент США Джо Байден і Конгрес не зможуть домовитися про підвищення ліміту боргу країни, щоб уряд міг продовжувати оплачувати свої рахунки.

Хаос у США стане подарунком для Росії та Китаю, кажуть в Білому домі. "Якщо буде дефолт, це стане подарунком для Китаю, для Росії і інших конкурентів, - сказала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу для преси в четвер".

Жан-П'єр навела слова голови розвідки США Авріл Гейнс про те, що дефолт продемонструє "хаос у Сполучених Штатах, те, що ми не можемо функціонувати як демократія", а також може створити невизначеність щодо долара США та лідерських позицій США у світі.

Президент США, у вівторок, після зустрічі з керівництвом Конгресу також припустив можливість з часом застосувати поправку 14 до американської Конституції, яка не дозволяє піддавати сумнівам зобов'язання США щодо боргу, щоб суди могли винести рішення про те, чи є боргове обмеження конституційним.

Республіканці, які контролюють більшість в Палаті представників США вимагають від адміністрації скоротити бюджетні видатки, але Байден каже, що перед тим, як обговорювати питання бюджету, Конгрес має затвердити збільшення ліміту боргу без додаткових умов.

Форум

XS
SM
MD
LG