Спеціальні потреби

$58 млрд активів російських олігархів заморожено. Це створює атмосферу страху серед посіпак Путіна, каже Браудер


Суперяхту російського олігарха заарештовано в Сан-Дієго
Суперяхту російського олігарха заарештовано в Сан-Дієго

США та союзники з початку повномасштабної війни Росії в Україні, заморозили активи російських олігархів вартістю 58 млрд дол. Про це йдеться в заяві Робочої групи REPO, до якої крім США входять також Європейська комісія, Німеччина, Франція, Італія, Японія, Канада, Австралія та Велика Британія.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

"Російська загарбницька війна триває і члени REPO віддані своєму зобов'язанню завдавати значних втрат Росії, - йдеться в заяві. - REPO продовжить виявляти, встановлювати місце знаходження, заморожувати активи підсанкційних росіян, з метою позбавити Кремль коштів, яких вона потребує для фінансування цієї незаконної війни".

Союзники також заморозили розкішні будинки, а інші активи підсанкційних російських олігархів на багато мільярдів доларів.

Покарання російських олігархів також і покаранням власне російського президента Путіна, вважає Білл Браудер, відомий критик Кремля і лідер Світової кампанії за справедливість ім. Магнітського.

"Путін не тримає кошти на власному імені, - сказав Браудер в інтерв'ю Голосу Америки. - Де Путін тримає кошти? Його кошти записані на ім'я довірених олігархів. Це також і кошти Путіна. Тому це так важливо і в цьому основна ціль".

Браудер також переконаний - кроки проти одного російського олігарха можуть застерегти сотні людей від підтримки режиму Путіна.

Це яскрава демонстрація для інших і, сподіваюсь, це створює справді атмосферу страху серед російських олігархів і посіпак Путіна
Білл Браудер

"Кожного разу, коли йдеться про якусь особу, пов'язану з режимом, на кожну таку людину припадає 100 інших, які щось схоже робили і не хочуть опинитись на місці тієї людини. Це яскрава демонстрація для інших і, сподіваюсь, це створює справді атмосферу страху серед російських олігархів і посіпак Путіна", - каже він.

Група REPO також бореться з тими, хто намагається обійти санкції. І в 2023 році планує подвоїти зусилля, щоб "притягнути Росію до відповідальності за несправедливу війну, протистояти намаганням Росії зашкодити колективним санкціям REPO, обійти їх, чи ухилитись", йдеться в спільній заяві.

Робоча група видала інформаційне повідомлення для компаній щодо виявлення тих, хто намагається обійти санкції.

Захід почне карати тих, хто ухиляється від санкцій. Але це дуже складна гра – росіяни добре обманюють, ухиляються, займаються шахрайством. Це буде як кіт та миша
Білл Браудер

Цей рік має стати роком переслідування за обхід санкцій, каже Браудер.

"Я говорив з посадовцями Сполучених Штатів, Британії та інших урядовцями: 2023-тій буде роком, коли Захід почне карати тих, хто ухиляється від санкцій. Але це дуже складна гра – росіяни добре обманюють, ухиляються, займаються шахрайством. Це буде як кіт та миша. Ми будемо вводити правила, а вони намагатимуться їх обманювати. Нам не потрібно все достеменно зробити, треба зменшити кількість грошей, які йдуть Росії, щоб у неї більше не вистачило коштів на війну, - додає активіст.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG