Спеціальні потреби

США та Україна домовились про співпрацю у галузі телекомунікацій та 5G


Фото для ілюстрації: Встановлення вишок 5G у Юті, 3 грудня 2019. REUTERS/George Frey
Фото для ілюстрації: Встановлення вишок 5G у Юті, 3 грудня 2019. REUTERS/George Frey

США та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у галузі телекомунікацій. Зокрема, йдеться про відбудову телекомунікаційної інфраструктури, поліпшення якості обслуговування та покриття, а також впровадження мобільного зв'язку покоління 5G.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Документ підписали керівниця Федеральної комісії з комунікацій США Джессіка Розенворсел та представниця Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Лілія Мальон під час Світового конгресу мобільних технологій (Mobile World Congress) у Барселоні.

Меморандум формалізує партнерство країн для "взаємовигідного обміну ідеями у сфері політики регулювання зв’язку з метою сприяння розвитку передових комунікацій в обох країнах". "Партнери сприятимуть обміну інформацією, досвідом та зміцненню потенціалу, а також ініціативами, пілотними рішеннями чи проектами", - повідомляють у федеральній комісії США.

"Ніщо не може бути яснішим, ніж те, що Сполучені Штати є другом і партнером для сильної, безпечної, незалежної та процвітаючої України. Це включає телекомунікаційну політику, і ми прагнемо підтримувати та прислухатися до наших друзів і партнерів у Києві", - сказала Розенворсель, йдеться у прес-релізі американського уряду.

Мальон зазначила, що це партнерство "матиме позитивний вплив на розвиток телекомунікаційного сектору в наших країнах, а також беручи до уваги потреби у відновленні пошкодженої телекомунікаційної інфраструктури України".

У середині лютого стало відомо, що USAID виділяє 60 млн доларів на посилення кібербезпеки України. "Важливий крок для того, щоб всі цифрові продукти стабільно працювали й ви могли користуватися зручними державними сервісами. Також підтримка допоможе посилити захист об'єктів критичної інфраструктури від кібератак", - повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Тим часом в інтерв'ю Радіо Свободі Федоров також розповів, що принаймні п'ять країн вже заявили про намір створення власних цифрових додатків на основі українського застосунку "Дія". А 19 січня у Мінцифри оголосили, що у співпраці з урядом Естонії запустили для громадян цієї країни застосунок mRiik, створений на основі "Дії".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG