Спеціальні потреби

Ріші Сунак: «Я подвою наші зусилля і зміцню нашу політику повної підтримки України»


Ріші Сунак з переносною протитанковою ракетою NLAW - зразком зброї, яку Британія постачає Україні. Фото 17 серпня 2022 р.
Ріші Сунак з переносною протитанковою ракетою NLAW - зразком зброї, яку Британія постачає Україні. Фото 17 серпня 2022 р.

Ріші Сунак, колишній британський міністр фінансів, у понеділок 24 жовтня став лідером урядової Консервативної партії, а отже наступним прем’єр-міністром Великої Британії.

...незалежно від того, що станеться тут у наступні тижні, Сполучене Королівство далі буде вашим найміцнішим союзником»,

Найважливішим завданням для нового керівника уряду в Лондоні буде стабілізація економіки після різких коливань під час півторамісячного прем’єрства Ліз Трас.

Одним з ключових напрямків зовнішньої політики Британії залишатиметься відповідь на війну Росії проти України.

Ріші Сунак неодноразово зобов’язувався не лише зберігати курс, але й посилювати підтримку України.

«Президенте Зеленський, відважні громадяни України, не сумнівайтеся в тому, що незалежно від того, що станеться тут у наступні тижні, Сполучене Королівство далі буде вашим найміцнішим союзником», - проголошував Сунак в інтерв’ю великотиражній газеті The Sun у липні.

Тоді він обіцяв, що його першим закордонним візитом у якості прем’єр-міністра була б поїздка до Києва для вияву повної підтримки українцям.

«Якщо я стану прем’єр-міністром, я подвою наші зусилля і зміцню ту політику повної підтримки України, яку так вміло очолював Борис (Джонсон)», - підтвердив Сунак у дописі в Твіттері 18 липня.

23 жовтня Ріші Сунак вважав за потрібне знову похвалити Бориса Джонсона за те, що «він боровся проти Путіна і проти його варварської війни в Україні».

Підписуйтесь на наш Telegram канал!

З сім’ї іммігрантів

Ріші Сунак народився 12 травня 1980 року в місті Саутгемптон на півдні Англії.

Його батьки, які мають коріння в Індії, народилися в Танзанії та Кенії на сході Африки, емігрували до Британії в шістдесятих роках.

Ріші Сунак здобув університетську освіту в Оксфорді, працював у банківській галузі, а згодом навчався у Стенфорді в США, де зустрів свою майбутню дружину Нараяну Мурті - доньку заможного індійського підприємця.

2015 року Сунака обрали депутатом британського парламенту від Консервативної партії.

Після 2018 року він працював на кількох міністерських посадах, а з лютого 2020 до 5 липня 2022 року був міністром фінансів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG