Спеціальні потреби

Американка, яка вижила після удару блискавки, звернулася до українців. Інтерв'ю


Амбер Ескудеро-Контостатіс, директорка кампанії збору коштів Міжнародного комітету підтримки Threshold у Вашингтоні.
Амбер Ескудеро-Контостатіс, директорка кампанії збору коштів Міжнародного комітету підтримки Threshold у Вашингтоні.

Її серце зупинялося двічі. 4 серпня, у свій день народження, 28-річна Амбер Ескудеро-Контостатіс збирала біля Білого дому у Вашингтоні пожертви для Міжнародного комітету порятунку, що допомагає біженцям, зокрема українським. Коли почалася гроза, Амбер і ще троє перехожих сховалися під деревом, але в нього влучила блискавка. Амбер - єдина, хто вижив. Це був її другий день народження. Сьогодні Амбер продовжує працювати заради благодійної місії, бо вважає, що кожна людина у світі заслуговує на підтримку та порятунок. Через місяць після трагедії вона розповіла у інтерв’ю Голосу Америки - про своє одужання, і те, як міжнародна організація із досвідом допомоги жертвам нацистських переслідувань, сьогодні допомагає українським жертвам російської війни.

Так трапилося, що це також був мій день народження. Приблизно за десять хвилин до того, як мене мав забрати мій чоловік, мене вдарила блискавка.

Ілона Войтович: Вітаю, Амбер. Рада, що маю змогу поговорити з Вами про Вашу роботу, яка допомагає рятувати життя, а також про Вашу історію виживання. Той день біля Білого дому виявився для Вас трагічним. Як Ви сьогодні почуваєтеся? Знаю, що Ви повернулися до роботи.

Амбер Ескудеро-Контостатіс: Так, я працюю зараз віртуально. Мені поки що не дозволяють повністю вийти на роботу і займатися фандрайзингом на вулиці, до чого я звикла. Але сподіваюся на це вже найближчим часом. Лікарі кажуть, що очікують повного одужання. Я просто дуже рада, що я тут. Мої опіки добре загоюються.

І. В.: Можете розказати трохи більше, що сталося того дня коли Ви прийшли до Білого дому збирати пожертви для Міжнародного комітету порятунку?

А.Е. К.: Це був звичайний день на роботі. Ми приходимо до Білого дому щонайменше раз на тиждень. Це одне із наших улюблених місць для спілкування із людьми про нагальні питання, з якими стикаються люди в Україні або в Афганістані. Комітет працює в більш ніж 40 різних країнах світу і є найбільшою агенцією з переселення біженців у Сполучених Штатах. Ми присутні у понад 25 містах Америки. У той день я була голосом тих людей, які, вочевидь, дуже потребують допомоги, але не можуть особисто про це сказати. І ми даємо людям тут можливість зробити внесок і допомогти. Так трапилося, що це також був мій день народження. Приблизно за десять хвилин до того, як мене мав забрати мій чоловік, мене вдарила блискавка.

І. В.: Чи можете розповісти більше як працює Міжнародний комітет порятунку і про вашу команду Threshold, яку Ви очолюєте, зокрема як Ви допомагаєте українським переселенцям?

А.Е. К.: Threshold - це некомерційна організація найнижчого рівня, яка допомагає вже існуючим неприбутковим організаціям створювати такі адвокаційні команди як у нас.

Наша робота в Україні - це фактично співпраця із місцевими партнерами, допомога з екстреною евакуацією, особливо для жінок і дітей.

Комітет засновано понад 89 років тому на прохання [фізика і біженця] Альберта Ейнштейна. Спочатку вони допомагали родинам, які утікали від нацистських переслідувань, знайти притулок у США. Наша робота в Україні - це фактично співпраця із місцевими партнерами, допомога з екстреною евакуацією, особливо для жінок і дітей. Ми надаємо життєво важливі речі для людей, включаючи ковдри, їжу та воду, а також медичну допомогу. Крім того, ми також розташовані у сусідній Польщі, де ми допомагаємо із отриманням притулку, доступом до інформації стосовно потреб біженців на місцях, а також надаємо тимчасовий притулок і житло, і можливість приїхати як у Сполучені Штати так і в інші сусідні країни.

І. В.: Тож для людей, які шукають можливості біженства у Сполучених Штатах, як саме Ви можете допомогти їм із переселенням та притулком?

А.Е. К.: Родинам, які потребують допомоги із приїздом до Сполучених Штатів, я рекомендую зайти на наш сайт. Там можна знайти контакти більш кваліфікованих людей, які можуть дати відповідь на це питання. Моя роботи полягає у фандерейзінгу. Однак, я можу сказати, що наша організація не покидає на самоті переселенців, яким допомогли із переїздом і пошуком безпечного притулку. Як організація, ми підтримуємо людей на кожному кроці, зокрема із працевлаштуванням, перекладами, доступом до медичної та психологічної допомоги не лише у США, а й на місцях у Польщі та в Україні, де ці послуги є дуже важливі. І взагалі допомагаємо людям знову встати на ноги. Зазвичай, з досвіду роботи із переселенцями, наприклад із Афганістану, люди стають самостійними через 6 -12 місяців, завдяки ефективній та умілій роботі команди Комітету у США, яка допомагає їм досягти успіху та дає змогу відбудувати своє життя.

В Україні, люди на місці можуть зв’язатися з представниками Комітету і нашими партнерами, а також знайти більше інформації на нашому сайті. Десятки тисяч людей вже пройшли через Комітет та партнерів. Минулого року ми допомогли 31,5 мільйона людей по всьому світі.

І. В.: Пригадаємо, коли Білий дім оголосив про програму «Єднання заради України», яка має на меті допомогти переселити близько 100 000 українських біженців у США на обмежений період часу. Чи ваша організація може грати роль спонсора для деяких із цих сімей, які шукають тут притулку?

Наш Комітет, як найбільша агенція з переселення біженців у Сполучених Штатах, планує допомогти більшості родин, які зможуть сюди потрапити.

А.Е. К.: Ми були дуже раді почути про таке оголошення. Ми готові допомагати усім родинам, яким тільки зможем. І наш Комітет, як найбільша агенція з переселення біженців у Сполучених Штатах, планує допомогти більшості родин, які зможуть сюди потрапити.

І. В.: Чи допомогла Ваша історія збирати кошти? Чи бачите Ви приплив пожертв на кампанію, або бажаючих допомогти постраждалим через війну в Україні?

А.Е. К.: Так, було чудово те, що Міжнародний комітет порятунку звернувся до моєї родини поки я перебувала у лікарні. Оскільки я лежала у відділенні інтенсивної терапії в опіковому центрі, я не змогла брати участі у рішенні створити на нашому сайті сторінку кампанії зі збору коштів. Насправді, це зробили для того, щоб коли люди чули мою історію виживання, відчули, що вони також можуть допомогти комусь вижити.

Знаєте, мені надзвичайно пощастило мати таку підтримку. Це і персонал швидкої допомоги та лікарень, до яких я маю доступ, які рятують життя. Я вважаю, що кожна людина на цій планеті заслуговує на таку допомогу, яку я змогла отримати. Через онлайн посилання на кампанію під моїм іменем, лише за перші чотири дні, люди пожертвували понад тисячу двісті доларів на допомогу людям в Україні, Афганістані та Сальвадорі по всьому світу. Просто неймовірно.

Я з нетерпінням чекаю видужання, щоб знову вийти і збирати кошти від імені українців, щоб ви мали підтримку та рятівні матеріали, яких ви потребуєте та заслуговуєте. Ви у моїх думках.

  • 16x9 Image

    Ілона Войтович

    Продюсерка, репортерка. Займається діджиталізацією української служби «Голосу Америки» з 2016 року. Здобула диплом бакалавра журналістики та англійської мови університету Бернарда Барука (CUNY), паралельно отримуючи професійний досвід у провідних медіа-платформах нового покоління, таких як Elite Daily, POPSUGAR, журнал Dujour та інші.

    Ньюйоркиня львівського походження. Не уявляє життя без музики, друзів і журналістики.

XS
SM
MD
LG