Спеціальні потреби

Британія розширює навчання українських новобранців у програмі, яка стала міжнародною


Українські солдати під час навчання на військовій базі на півдні Англії 15 серпня 2022 р.
Українські солдати під час навчання на військовій базі на півдні Англії 15 серпня 2022 р.

Британське міністерство оборони каже, що розширює програму військового навчання українських новобранців, зокрема продовжуючи її з трьох до п'яти тижнів.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон, оголошуючи початок програми у червні, казав про наміри навчати на британських військових базах «до 10 000 українців кожних 120 днів», щоб «засадничо змінити баланс сил у війні, щоб збройні сили України мали стійкість необхідну для перемоги у боротьбі за тривкий мир».

Ми тепер подовжуємо (навчання) до п’яти тижнів, щоб якнайкраще приготувати українських солдатів, які незабаром будуть в активних бойових діях.

Станом на початок вересня курс пройшли вже приблизно 4700 нових українських солдатів набраних до армії після лютневого російського вторгнення.

Їх навчали засадничих піхотинських навичок включно з використанням зброї, основам воєнної медицини, методам патрулювання тощо.

Програма стала міжнародною після того як у серпні до неї долучилися Нова Зеландія, Канада, Швеція, Норвегія, Данія, Нідерланди, Литва, Латвія, Фінляндія, які оголосили про відрядження сотень своїх інструкторів і виділення коштів.

Додатковий час навчального курсу українців у Британії зосереджуватиметься на методах ведення бойових дій, зокрема в умовах міст, використання бойових машин тощо.

На конференції у Копенгагені у серпні група країн включно з Британією погодили створення спеціального міжнародного фонду і на початку вже зібрали понад 1 мільярд доларів для фінансування військових навчань та закупівлі спорядження для України.

У роз’ясненні для новинному телеканалу Sky News британський міністр оборони Бен Воллес сказав, що програма навчання новобранців «швидко розвивається, і ми тепер подовжуємо її до п’яти тижнів, щоб якнайкраще приготувати українських солдатів, які незабаром будуть в активних бойових діях».

«Ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти їм захистити свої домівки від незаконного і неспровокованого російського вторгнення і ми будемо це робити так довго як буде потрібно. Ми стоїмо з Україною», - сказано в цитаті, які подає Sky News.

Ця британська навчальна програма діє окремо від програм у США, Німеччині, Франції та інших країнах, де українських військових навчали використовувати високотехнологічну зброю зокрема гаубиці, ракетну артилерію і системи протиповітряної оборони надані Україні.

Британські ЗМІ вважають, що Бен Воллес ймовірно залишатиметься міністром у новому британському уряді, який буде сформований цього тижня після визначення, хто замінить Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра.

Дивіться також:

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG