Спеціальні потреби

Країни G7 домовились про "цінову стелю" на російську нафту


Знак G7 на саміті лідерів "Групи семи" у Німеччині в червні 2022 року
Знак G7 на саміті лідерів "Групи семи" у Німеччині в червні 2022 року

Країни "Групи семи" запровадять ціновий ліміт на російську нафту, а також обмежать послуги з її перевезення, йдеться в спільній заяві міністрів фінансів, оприлюдненій у п'ятницю за результатами засідання в німецькому Ельмау.

"Сьогодні ми підтверджуємо наш політичний намір остаточно узгодити і запровадити повну заборону на послуги, які дозволяють морське транспортування нафти російського походження та нафтопродуктів у світі - надання таких послуг буде дозволено лише, якщо нафту та нафтопродукти буде придбано за ціною, або нижче ціни (цінова стеля), визначеної широкою коаліцією країн, які дотримуються та запроваджують таке цінове обмеження", - йдеться в заяві.

Така "цінова стеля", заявляють посадовці, допоможе зменшити надходження Росії та її здатніть "фінансувати агресивну війну", а також "обмежить російську війну проти світових цін на енергоресурси, що особливо важливо для країн з низьким та середнім доходом".

Країни "Групи Семи" підтвердили намір поступово відмовитись від російської нафти, а також закликали ОПЕК і надалі збільшувати видобуток нафти.

У відповідь на такі обмеження, Росія погрожує зупинити поставки нафти та нафтопродуктів до країн, які це запровадять. Про це заявив російський віце-прем'єр-міністр Олександр Новак у четвер.

Раніше Financial Times повідомило, з посиланням на поінформовані джерела, що обмеження має увійти в дію 5 грудня на ціни на нафту і 5 лютого - на нафтопродукти. Введення обмежень, за планом, має співпасти у часі з обмеженнями на послуги страхування та перевезень на російську нафту, які має запровадити ЄС.

"Обмеження ціни ... забезпечить, що кожна країна зможе отримати найнижчу можливу ціну і це добре для світу", - цитує видання слова координатора санкційної політики Державного департаменту США Джеймса О'Браяна.

Міністр фінансів США Дженет Єллен заявила цього тижня, що така "цінова стеля" дозволить "зменшити надходження, необхідні Путіну для продовження військової агресії" і "забезпечить надійні поставки нафти на світовий ринок а також створить базу для зниження цін на енергоресурси"...

"В той час, як російська війна призвела до високих цін на енергоресурси в світі, гадаю, обмеження ціни є одним із найбильш потужних інструментів, які ми маємо, щоб долати інфляцію і забезпечити стабільний потік нафти на світові ринки та нижчі ціни", - заявила вона у середу, після зустрічі з міністром фінансів Великої Британії Надхімом Захаві.

Завахі, у свою чергу, наголосив на важливості того, щоб до обмеження долучилось широке коло країн, зокрема Індія, Китай та Південна Африка.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG