Спеціальні потреби

Віце-прем’єрка Канади Фріланд порівняла участь Росії на зустрічі міністрів G20 із «запрошенням палія на зібрання пожежників»


La ministra de relaciones exteriores de Canadá, Chrystia Freeland, en conferencia de prensa en Washington el 31 de agosto del 2018. (AP Photo/Jose Luis Magana)
La ministra de relaciones exteriores de Canadá, Chrystia Freeland, en conferencia de prensa en Washington el 31 de agosto del 2018. (AP Photo/Jose Luis Magana)

Канада попередила російську делегацію, яка брала участь у зустрічах міністрів фінансів «Групи двадцяти» цього тижня, що вважає, що економічні радники президента Путіна несуть особисту відповідальність за сприяння воєнним злочинам, повідомляє агентство Блумберг.

«Економічні технократи Росії, які працюють на військову машину Путіна, несуть особисту відповідальність за воєнні злочини Росії», - сказала Віце-прем’єрка Канади та міністерка фінансів Христя Фріланд «Групі двадцяти».

По дорозі додому в суботу вона сказала журналістам, що «присутність Росії на цій зустрічі було як запрошення палія на зустріч пожежників».

«Росія прямо і одноособово відповідальна на незаконне вторгнення в Україну та економічні наслідки цього вторгнення, які відчуваємо ми всі», - додала вона.

Водночас раніше уряд Канади вирішив передати Німеччині відремонтовану турбіну для «Північного потоку-2». В Україні це рішення розкритикували.

Протягом п’ятниці та суботи міністри фінансів «Групи двадцяти» обговорювали питання енергетичної та продовольчої кризи.

Саміт міністрів фінансів G20 завершився 16 липня без заключного комюніке, оскільки розбіжності щодо того, як характеризувати та реагувати на вторгнення Росії в Україну, не дозволили досягти одностайності.

Натомість у заключній заяві Індонезії від 17 липня йдеться, що «багато країн «Групи 20» засудили вторгнення Росії В Україну та закликали її припинити війну під час переговорів на рівні міністрів фінансів в Індонезії.

В матеріалі використані джерела Блумберг.

XS
SM
MD
LG