Спеціальні потреби

Шмигаль у США зустрівся з Байденом, міністеркою фінансів та спікеркою Палати представників


Зустріч президента США Джо Байдена із прем’єр-міністр України Денисом Шмигалем
Зустріч президента США Джо Байдена із прем’єр-міністр України Денисом Шмигалем

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів низку зустрічей під час свого візиту до Сполучених Штатів. Про це він повідомив у своєму Телеграмі 21 квітня.

Передусім, голова уряду провів зустріч із президентом Сполучених Штатів Джо Байденом у Білому домі, в ході якої обговорив розширення фінансової допомоги та посилення санкцій проти Росії.

"Я зустрівся з прем'єр-міністром України Шмигалем цього ранку щоб передати нашу незмінну прихильність підтримці України перед обличчям жорстокої загарбницької війни Росії" - йдеться в пості президента США у Твітері.

Розповів про звірства окупантів на території України. Про численні жертви та значні збитки, про зруйновану цивільну інфраструктуру. Ми цінуємо рішучу позицію пана Байдена називати ці дії геноцидом.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

«Розраховуємо на спільні зусилля міжнародного співтовариства, щоб організатори та виконавці злочинів були притягнені до відповідальності», – прокоментував Шмигаль.

Він також обговорив фінансову підтримку України з міністеркою фінансів Джанет Єллен. За оцінкою прем’єра, квітень буде «важким місяцем» для бюджету України.

«Ми обговорили питання наповнення створеного нашим Урядом U24RecoveryFund. Це той Фонд, який допоможе акумулювати кошти, аби продовжувати фінансувати українську армію, всі соціальні зобов’язання, відновлення економіки та інфраструктури», – зазначив він.

Також сторони домовилися спільно закривати шпарини для обходу санкцій проти російської банківської системи.

Під час зустрічі зі спікеркою Палати представників Ненсі Пелосі Шмигаль також обговорив підтримку людей, які перебувають у зонах бойових дій або поблизу них.

«Подякував пані Пелосі за її послідовну підтримку України впродовж цих восьми років війни, за розуміння проблем і викликів, з якими зіткнулася наша країна», – додав він.

Заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга анонсував візит прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до США. За його словами, візит має на меті переговори щодо макрофінансової стабілізації.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також зустрівся із очільником Пентагону Ллойдом Остіном. "Немає сумнівів, що ми виграємо цю битву. Але щоб завершити її швидше, нам потрібна потужніша та сучасніша зброя", - заявив Шмигаль під час зустрічі. Остін заявив, що світ надихається відвагою України і її боротьбою за незалежність та демократію.

Нагадаємо, що в своєму зверненні з Білого дому в четвер президент США Джо Байден оголосив про нову оборонну, економічну та гуманітарну допомогу Україні, прокоментував хід війни і висловив підтримку українському народові.

Щодо ходу війни, Байден наголосив на важливій "історичній" перемозі українців в битві за Київ, що відбулась, як підкреслив американський президент, за допомоги союзників та партнерів. "Путіну не вдалось реалізувати величезні амбіції на полі бою. Після тижнів обстрілів, Київ тримається, президент Зеленський і його демократично обраний уряд залишається при владі, а українські збройні сили, спільно з багатьма українськими цивільними, не дозволили Росії завоювати їхню країну", - наголосив Байден.

XS
SM
MD
LG